2022 gelmeden zamlar peş peşe! Şeker fiyatlarına da okkalı bir zam geldi..

Türkiye'de gıda ürünlerine gelen zamlar sürüyor. Ayçiçek yağı ve zeytinyağı ile yumurta , ekmek derken bir zam da şeker fiyatlarına geldi. Şeker fabrikalarını özelleştiren Türkiye'de yaşanan bu zam muhalefet tarafından eleştiri aldı.

2022 gelmeden zamlar peş peşe! Şeker fiyatlarına da  okkalı bir zam geldi..
Yayınlanma Tarihi : 16 Kasım 2021 15:01

2022 yılı gelmeden Türkiye'de zamlar peş peşe yağıyor. Bir yandan asgari ücret için tarihin en yüksek zammı yapılacak diyen iktidar çevreleri diğer yandan da o maaşın zamlarla uçup gideceğini görmezden geliyor.

Zeytinyağı ve Ayçiçek yağı olmak üzere çok sayıda gıda ürününe zam geldi. Vatandaş 10 gün önce marketten aldığı bir ürünü 10 gün sonra daha pahalıya satın alıyor.

Muhalefet hemen hemen her gün bu sorunu ortaya dökerken iktidar ise çareyi 1000 yeni market açmakta arıyor.

Bugün ise Yurt gazetesi tarafından da yayınlanan bir habere göre Şeker fiyatlarına zam yapıldığı duyuruldu.

Türkşeker’in resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre 3.93 liradan satılan kristal şeker fiyatı 4.91 oldu. Kristal şekerin KDV dahil fiyatı ise 5.30'a çıktı. Bu da yaklaşık olarak şeker fiyatlarına yüzde 25 oranında zam yapıldığını gösteriyor.

ÖZELLEŞTİRMELER TEPKİ ÇEKMİŞTİ

İktidar tüm eleştirilere rağmen şeker fabrikalarını özelleştirmişti. Türkşeker bünyesinde yer alan 10 şeker fabrikası özelleştirilmiş ve geriye kalan 15 şeker fabrikası da özelleştirme kapsamından çıkarılarak Varlık Fonu'na devredilmişti.