2022 Yılı için Erdoğan'ın düşündüğü asgari ücret rakamı sızdı

2022 yılında asgari ücret ne kadar olacak sorusuna cevap aranıyor. Erdoğan'ın düşündüğü rakam belli oldu.

2022 Yılı için Erdoğan'ın düşündüğü asgari ücret rakamı sızdı
Yayınlanma Tarihi : 05 Aralık 2021 16:44

Dolar artarken bir yandan da enflasyon hızla yükseldi: Gıda fiyatları cep yakmaya başladı. Faturalara gelen zamlar da şuraya dursun.

Hal böyle olunca asgari ücretle geçinmek zorlaştı. Muhalefet asgari ücret zammı konusunda iktidarın bu koşulları düşünmesi gerektiğinin altını çiziyor.

İşçiler 5000 TL talep ederken iktidar kanadından düşünülen rakam belli oldu. Yeniçağ gazetesi asgari ücretle ilgili flaş bir haber yayınladı. Yayınlanan bu haberde kurmaylarla alınan kararla ilgili bilgiler verildi.

Gazetenin iddiasına göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, MYK üyelerine tek tek söz vererek, asgari ücretteki artışın ne olması gerektiğini sorduğu iddia edildi..

MYK'da yer alan AKP'lilerin büyük bir bölümünün asgari ücretin 4 bin liranın altına düşmemesi gerektiği yönünde değerlendirmelerde bulunduğu öne sürüldü. Eğer doğruysa asgari ücret en az 2022 yılında 4 bin TL olacak görünüyor..

Erdoğan'ın bu rakamdan daha yüksek bir tutar belirlemesi de mümkün..

İŞVERENLER DESTEK İSTİYOR

Öte yandan bir çok işverende özellikle vergi ve prim konusunda destek beklediklerini belirtiyorlar. Aksi takdirde yüksek asgari ücretle çalışan sayısını azaltmaktan başka bir çareleri olmadıklarını belirtiyorlar.