AKP'li Bakanı Katar'da Buz Kestiren Soru! Katar'a mali destek talep etmek için mi geldiniz?

TRT anında yayını kesmek zorunda kaldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Katar'da kızdıran soru.

AKP'li Bakanı Katar'da Buz Kestiren Soru! Katar'a mali destek talep etmek için mi geldiniz?
Yayınlanma Tarihi : 06 Aralık 2021 14:52

Günün sorusu Katar'da soruldu! Türkiye medyasında da olay olan soru anında TRT tarafından ekrandan çekildi! "Acaba, Türkiye'nin yaşadığı ekonomik kabusu aşması için Katar'a mali destek talep etmek için mi geldiniz?"

Türk lirasındaki değer kaybı ve yüksek enflasyon Katar'da da gündem maddelerinden biri olmuş görünüyor. Bugün Katar'dan gelen bir haber bir anda Türkiye medyasında ve sosyal medyada gündeme oturdu.

T24'ün de derlediği habere göre: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite Dışişleri Bakanları Hazırlık Toplantısı’na katılmak üzere Doha’ya gitti.

Doha'da yapılan ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mevlüt Çavuşoğlu'na Katarlı bir gazeteci, "Acaba, Türkiye'nin yaşadığı ekonomik kabusu aşması için Katar'a mali destek talep etmek için mi geldiniz?" şeklinde bir soru sordu...

TRT ANINDA YAYINDAN ALDI

Öte yandan Basın toplantısını canlı yayınla veren TRT Haber, Mevlüt Çavuşoğlu'na sorulan soru üzerine canlı yayını kesti.

Sosyal medya bir anda bu soruyla sarsılırken çok sayıda kişi evet cevap bekliyoruz şeklinde etiketler açtılar..

ÇAVUŞOĞLU YANIT VERDİ

Çavuşoğlu'nun bu soruya verdiği yanıtta ''Biz bugün Katar'dan Türkiye'ye para göndermesi için değil ilişkilerimizi her anlamda geliştirmek için geldik'' açıklamasını yaptığı görüldü..