Asgari ücretin ne kadar olacağını TGRT haber'de resmen duyurdu

AK PARTİ Grupbaşkanvekili Cahit Özkan asgari ücret tartışmasına katıldı. TGRT Haber ekranında ağzından yanlışlıkla kaçırdı. Herkes 3500 TL olacağını düşünürken asgari ücret 4 Bin Türk lirası mı olacak?

Asgari ücretin ne kadar olacağını TGRT haber'de resmen duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 10 Kasım 2021 21:41

Asgari ücretin ne kadar olacağı tahmin ediliyor. Cahit Özkan AKP'de Grup başkanvekilliği yapıyor.

Asgari ücret tartışması da TGRT haber ekranında tartışma konusu oldu. Program konuklarından olan Cahit Özkan AKP'nin asgari ücrette düşündüğü rakamı ağzından kaçırdı.

Her geçen gün oy kaybeden AKP'nin her yolu deneyeceği görülüyor. Seçim anketlerinde oy düşüşü yaşayan AKP ilk olarak Vergi affı çıkarmış ve bu afla seçmen nezdindeki oy kaybını durdurmaya çalışmıştı.

Şimdilerde ise seçim öncesi yüksek asgari ücret zammıyla AKP oy kaybını durdurmayı planlıyor. Cahit Özkan yaptığı açıklamada da bunu resmen teyit etmiş oldu.

Yeniçağ gazetesinin derlemesine göre 2022 asgari ücret zammının 19 yıllık AKP iktidarında yapılacak en yüksek zam olduğu konuşuluyor.

Cahit Özkan açıklamasında vatandaşın refahını artıracak, kur karşısında erozyonu ortadan kaldıracak bir rakam olacaktır değerlendirmesinde bulundu..

Öte yandan programdaki gazetecilerin "Asgari ücret 4 bin lira olacak mı?" sorusu üzerine AKP'li Cahit Özkan, "Bu dediğiniz anlattıklarımızdan çıkabilecek sonuç, belki bu tarafları gösterebiliyor. Endişe etmeyin diyorum" açıklamasında bulunarak yanlışlıkla ağzından asgari ücret rakamını kaçırdı.

HERKES 3500 TL OLSUN İSTİYORDU

Çalışanlar asgari ücretin 3500 TL olmasını isterken AKP'nin asgari ücreti 4000 TL rakamına çıkarması büyük bir sürpriz olabilir.

Ancak işverenler sigorta ve vergi desteğinin de artırılmasını talep ediyor. Yüksek asgari ücretin altından kalkamayacağını ifade eden bir çok işveren çalışan sayısını azaltmaktan söz ediyor.

Zammın hem çalışanları hem işverenleri mutlu edebilmesi için iktidarın işverenlere vereceği destekte büyük önem taşıyor.

İlgili Haberler