Ayçiçek yağı krizi sürüyor! Yeni bir zam daha geldi

Ayçiçek yağı giderek fiyatı artan ürünler arasında yer almaya devam ediyor! Son fiyatı belli oldu

Ayçiçek yağı krizi sürüyor! Yeni bir zam daha geldi
Yayınlanma Tarihi : 06 Kasım 2021 01:47

Ayçiçek yağı bugüne dek Türkiye'de en ucuz yağlar arasında yer alıyordu. Çok sayıda vatandaş zeytinyağı yerine salata ve yemeklerinde ayçiçek yağı kullanıyordu.

Ancak son gelen zamlarla birlikte Ayçiçek yağı da artık alınması zor ürünler arasında yerini almayı başardı.

Ayçiçek yağının fiyatına kesintisiz bir şekilde zam yağmuru sürüyor. Son olarak iki litrelik satılan ayçiçek yağı fiyatlarına da zam geldiği görüldü.

Bir yandan muhalefet temsilcileri bir yandan da vatandaşlar sofraların vazgeçilmezlerinden olan ayçiçek yağına gelen zamlara tepki gösteriyor.

Milli gazete tarafından paylaşılan habere göre ayçiçek yağı fiyatlarına yine zam geldiği duyuruldu. Bir sosyal medya kullanıcısı tarafından yapılan paylaşıma göre 48 lira 50 kuruş olan 2 litrelik ayçiçek yağının 52 lira 90 kuruşa çıktığı görüldü.

ÇÖZÜM YİNE YURT DIŞINDAN

Öte yandan Ayçiçek yaşında yaşanan bu krize çözüm ise yurt dışından bulundu. Vergiler sıfırlandı ve bu konuyla ilgili de bir değişiklik resmen duyuruldu.

Muhalefet ise yerli üreticinin desteklenmesini öneriyor. Yeni marketlerin açılmasının bu soruna çözüm olmayacağını belirterek bir an önce ayçiçek yağı gibi temel ihtiyaç maddelerinde çözüm bulunmasını talep ediyorlar.