Babacan ve Davutoğlu'na yakın Elif Çakır'dan AKP'ye çok ağır zam soruları!

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesinde yazılarıyla yer alan Elif Çakır peş peşe gelen zamları sert sözlerle eleştirdi! Elif Çakır'ın “kuruya suluya” yaptıkları akıl almaz zamlara iyi kılıf bulmuşlar'' dikkat çekti

Babacan ve Davutoğlu'na yakın Elif Çakır'dan AKP'ye çok ağır zam soruları!
Yayınlanma Tarihi : 02 Haziran 2022 12:37

Son dönemde peş peşe gelen zamlar dikkat çekiyor. Özellikle gıda fiyatlarına gelen zamlar dur durak bilmeden devam ediyor. Enflasyon hızla artarken bir yandan da hayat pahalılığı artıyor. Ancak iktidar medyasında sadece zam haberi olarak alkol zamları yer alıyor.

Muhafazakar kimliğiyle bilinen yazarlardan Elif Çakır bugün Karar gazetesindeki yazısında zamları çok sert sözlerle eleştirdi.

Elif Çakır'ın yazısının ilgili bölümü ise şu şekilde oldu.


Haklarını teslim edelim ki Beştepe “kuruya suluya” yaptıkları akıl almaz zamlara iyi kılıf bulmuşlar. Buna ancak şapka çıkartılır! Sayın Erdoğan kuruya suluya yapılan zamlar “alkolle, sigarayla” mücadele kapsamında demek istiyor ve halkın da buna inanmasını istiyor.


Domates, patates, soğan fiyatları nine alıp başını gidiyor? Kuru ekmeğe yapılan zamlar ne kapsamında, karbonhidratla mücadele için mi zam üstüne zam yapılıyor?

Bir litre sütün fiyatının artık alarm takılacak seviyede olmasının sebebi ne? Süt zararlı mı? Hangi mücadele kapsamına giriyor?


Beştepe’deki danışmanlarda, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ekonomiden sorumlu siyasi teknisyeni de, ekonomi kurmayları da yapılan zamlar için böylesi cin fikirlere kafa yoracaklarına ülkenin ekonomisini gerçekten düzlüğe çıkartacak çözüm önerilerine kafa yorsalar daha iyi olmaz mı?

Elif Çakır’ın yazısı