Beklenmedik gelişme. Garanti BBVA ara verme kararı aldı

Türkiye'nin en köklü bankalarından birisi olan Garanti BBVA ara verme kararı aldığını açıkladı.

Beklenmedik gelişme. Garanti BBVA ara verme kararı aldı
Yayınlanma Tarihi : 17 Kasım 2021 18:51

Dolar kuru Türkiye'de yükselişini tüm hızıyla sürdürürken ekonomi de ise belirsizlik sürüyor. Ankara'da ise yoğun bir gündem hakimdi. CHP ve İyi Parti Genel Başkanları bir araya geldi.

Görüşme sonrasında Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu basın açıklamasında bulunarak Erken seçim çağrısında bulundu.

İktidar kanadından ise seçime ilişkin açıklamalara yanıt yok.

Merkez Bankası'nın Faiz politikası ise muhalefet tarafından eleştiriliyor. AKP yönetimi ise faiz konusundaki katı tutumunu sürdürüyor.

Bugün ise Sözcü gazetesi flaş bir haberi gündeme getirdi. Garanti BBVA aldığı karar doğrultusunda beklenmedik bir duyuru yaptı. Sözcü'nün duyurduğu haberde '' Garanti BBVA, artan belirsizlik sonrası politika faizi tahminlerine ara verdi'' ifadelerine yer verildi.

Ekonomi dünyasındaki Kaynaklara göre, Garanti BBVA 'nın almış olduğu bu kararı, Merkez Bankası'nın Eylül ayındaki sürpriz faiz indirim kararı sonrasında aldığını belirtiyorlar.

GARANTİ BBVA İÇİN BİR GELİŞME DAHA

Öte yandan Garanti BBVA'nın bu kararının ardından beklenmedik bir haber daha geldi. Bu habere göre Garanti Bankası'nın yüzde 49,85'ine sahip İspanya kökenli banka BBVA, Garanti Bankası'nın geri kalan hisselerini de almak için gönüllü pay alım teklifinde bulunmaya karar verdiğini duyurdu. Bu karar doğrultusunda hisselerin tamamının satılıp satılmayacağı ise henüz bilinmiyor..

İlgili Haberler