Cem Küçük'te eleştirenler kervanına katıldı! Dolar uyarısı çok konuşulur

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Türk lirasının dolar karşısındaki değer kaybına ilişkin konuştu.

Cem Küçük'te eleştirenler kervanına katıldı! Dolar uyarısı çok konuşulur
Yayınlanma Tarihi : 13 Kasım 2021 18:48

Muhalefet ve çok sayıda ekonomist dolar kurundaki yükselişi eleştirirken AKP medyası ve iktidar temsilcileri bu konuda ki eleştirileri görmezden geliyor.

Ancak AKP cephesinden de eleştiriler gelmeye başladı. AKP'ye yoğun desteğiyle bilinen Türkiye gazetesinin yazarlarından Cem Küçük iktidarı dolar konusunda uyardı.

Dost acı söyler misali AKP'ye kendi mahallesinden gelen bu eleştiri çok konuşulacak türden oldu.

AKP medyası haberi görmezden gelirken Yeniçağ , Cem Küçük'ün açıklamalarını manşetten verdi.

Doların 10 liraya dayanması üzerine Türkiye gazetesindeki köşesinde Cem Küçük, elektrikten doğalgaza, ilaçtan kozmetiğe birçok ürünün ithal olduğunu ifade ederek, "Ülkemizde elektrikten doğalgaza, ilaçtan kozmetiğe kadar birçok ürün ithal. Bu da fiyatların artması anlamına geliyor. İki sene önce 4 bin TL fena bir maaş değildi. Şimdi ise iki sene öncenin 2 bin TL’si gibi" diyerek iktidarı kızdıracak bir hatırlatmada bulundu.

Fakirleştik eleştirisinde bulunan Cem Küçük "Hükümet memurlara son iki yılda yüzde 30 ila 40 arası zam verdi. Görece memur maaşları daha iyi. Ama özel sektör maaşları iyi değil" diyerek asgari ücretin de en az 4 bin TL olmasını istedi.

AKP'Yİ UYARDI

Son anketlerde giderek oy kaybeden AKP'ye bir uyarı da Cem Küçük'ten geldi. Cem Küçük'ün yazısının en dikkat çekici bölümünde "Şayet döviz böyle artmaya devam ederse işler hükûmet açısından zorlaşacak" ifadelerine yer verdiği görüldü.

Cem Küçük'ün eleştirisine AKP'lilerden tepki yağarken muhalefet seçmeninin ise gemiden bir kişi daha inmeye hazır şeklinde yorumlar yazdıkları görüldü..