Cem Küçük'ten flaş sözler! Ülkeye önemli bir para girişi var

Cem Küçük, Erdoğan'ın katıldığı Şanghay İşbirliği Örgütü zirvesine ilişkin 'Türkiye çıkarları gerektirdiğinde herkesle dost da oluyor düşman da' görüşünü öne sürdü ve yazısında ''Ülkeye önemli para girişi oluyor'' iddiasında bulundu.

Cem Küçük'ten flaş sözler! Ülkeye önemli bir para girişi var
Yayınlanma Tarihi : 19 Eylül 2022 18:18

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Gazeteci Cem Küçük, Şanghay İşbirliği Örgütü zirvesine AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk kez katılmasının ardından, "Türkiye çıkarları gerektirdiğinde herkesle dost da oluyor düşman da. Elbette dost kazanmak daha önemli. Şu anda yapılan bu. Ülkeye önemli para girişi oluyor. Dostane ilişkilerin faydası burada ortaya çıkıyor" diye yazdı.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük bugün kaleme aldığı son yazısında Şanghay İşbirliği Örgütü zirvesinin ardından gelişen süreci, "Dünya, kim ne derse desin Türkiye’nin önemini biliyor ve farkında. Batı, izlenilen bazı siyasi politikalardan memnun olmasa da Türkiye ile iyi geçinilmesi gerektiğini biliyor" ifadelerine yer verdi.

Cem Küçük'ün yazısının ilgili bölümü ise şu şekilde oldu.

"Yani bir denge unsuruyuz. Türkiye ne Batı’dan kopar ne de Doğu’ya kayıtsız kalır. İngiltere’yle de ticaret yapacak İran’la da. Fransa ile de münasebeti olacak Çin’le de. Latin Amerika ülkeleri de bizim için önemli Afrika’dakiler de. Bu kadar basit. Şanghay İşbirliği Örgütü’nde Çin ile Rusya arasındaki görüşmede şöyle bir cümle sarf edildi: Tek kutuplu dünya işi bitti...Türkiye 21. yüzyılın önemli aktörlerinden biri. Bunu herkes fark etti de, bir tek içimizde idrak edemeyenler var. Aslında onlar da görüyor ama söylemek işlerine gelmiyor."