Depoları Doldurun, Akaryakıta zam geldi!

Araç sahiplerini üzecek bir zam haberi geldi.

Depoları Doldurun, Akaryakıta zam geldi!
Yayınlanma Tarihi : 23 Eylül 2021 21:14

Türkiye'de araç sahiplerinin en çok şikayet ettiği konulardan biri araç fiyatlarının ve vergilerin yüksekliği. Bir diğer şikayet konusu ise döviz kurunun yüksek oluşu nedeniyle akaryakıt fiyatlarının pahalı olması.

Eskiden çok sayıda araç sahibi daha ucuz olduğu için tüplü araçları tercih ediyordu. Şimdi tüplüsü tüpsüsü tüm araçlarına alınan yakıtlar cep yakıyor.

Sol Meydan'ın derlediği bilgilere göre Yarın geceden itibaren geçerli olmak üzere LGP otogaz fiyatlarında 15 kuruşluk artış yaşanacak... .

Konuyla ilgili EPGİS tarafından yapılan zam açıklamasında, "24/09/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Oto gazda 15 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." ifadelerine yer verildi..

Öte yandan Son aylarda akaryakıt fiyatlarına gelen indirimler Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV'den karşılandığı için akaryakıt pompa satış fiyatlarına da yansımıyordu. Ancak LPG otogaza son yapılan zam ise pompa satış fiyatlarına yansıyacak. Bu da araç sahiplerine yönelik kötü haber niteliğini taşıyor..