Dolar düştü diye sevinen Ahmet Hakan'a Ekonomist Mustafa Sönmez'den: Saftirik

Dolar düştü diye bu duruma sevinen Ahmet Hakan , Ekonomist Mustafa Sönmez tarafından hedef alındı.

Dolar düştü diye sevinen Ahmet Hakan'a Ekonomist Mustafa Sönmez'den: Saftirik
Yayınlanma Tarihi : 26 Aralık 2021 16:26

Dolar eşi benzeri görülmemiş bir şekilde bu ay 20 liraya kadar koşmaya başlamıştı. Ardından devreye konulan yeni ekonomi modeliyle birlikte hızlı bir geri çekilme yaşandı.

Fakat dolar seviyesi Eylül ile Ekim aylarındaki seviyeden hala çok yüksek. Fakat yaklaşık 10 günlük rekor testinden sonra bir anda geri çekilme yaşanması iktidar ve medyasında büyük bir zafer olarak gösteriliyor.

Bu duruma sevinenlerden biri de Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan oldu. Köşe yazısında Bulgar meselesine de değindi. Son dönemde Bulgarlar Türkiye'nin ucuz olması nedeniyle yoğun bir şekilde alışverişe geliyor. Fakat Euro 20 lira olmadan öncede Bulgarlar alışverişe geliyordu ve hala da geliyorlar. Bu durumla ilgili çarpıcı bir yazı yazan Ahmet Hakan hiç beklemediği bir tepki aldı.

1640508804269-ekran-resmi-2021-12-26-11.png

T24'ün aktardığına göre: Ekonomist Mustafa Sönmez, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın, "Sırf Bulgarların bu eziklemesinden kurtulduğumuz için bile kurdaki düşüşü alkışlayabilirim" sözlerini eleştirdi.

Sönmez Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ezikleme! Bu ne demek? Saftirik Ahmet, inmiş sandığın doların aralık ortalama neredeyse 14 TL hâlâ" ifadesini kullandı.