Ekonomiyle ilgili Özgür Demirtaş'tan Korkutan Uyarı!

Adı Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayları arasında geçen Özgür Demirtaş sosyal medya hesabından ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulundu..

Ekonomiyle ilgili Özgür Demirtaş'tan Korkutan Uyarı!
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2021 19:14

Adı son dönemde CHP ve İyi Parti'nin oluşturduğu Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayları arasında geçen ekonomist Özgür Demirtaş ekonomi hakkında sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Çok sayıda işsiz gencin olduğu bir ortamda sadece sorunlar Türkiye'de değil dünyanın gelişmiş veya gelişmekte olan bir çok ülkesinde de devam ediyor. Özellikle 2020 başlangıcında dünyayı kasıp kavuran pandemi ekonomide büyük tahribatlara yol açtı.

Salgının etkileri devam ederken Ekonomist Özgür Demirtaş sosyal medya hebasından dikkat çeken bir uyarı da bulundu.

Yeniçağ gazetesinin de manşetten geçtiği habere göre: Özgür Demirtaş açıklamasında '' Maalesef: Gelir dağılımı daha da bozulacak. Herhangi bir dalda (Teknoloji, Spor, Sanat, Yazılım vs) üstlerde olanlar dışındakiler zor duruma düşecek. Güçlü daha güçlü hale gelecek, Güçsüz daha Sefil. Keşke haksız olsam. Maalesef'' ifadelerine yer verdi.

151120211848509272767.png

Özgür Demirtaş'ın bu açıklamaları bazı esnaf vatandaşlar tarafından dur be ağabey korku pompalama diyerek eleştirildi..

Öte yandan Özgür Demirtaş Cumhurbaşkanı adaylığı meselesini de yalanlamamış ve bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı..