Emeklilere kötü haber! Göz göre aldıkları rakam böyle eridi

Günlerdir emeklilere ödenecek ikramiye tartışma konusuydu. İktidar zam yapmayarak ikramiyelerin 1100 TL olarak ödenmesine karar verdi. Ancak emekli ikramiyeleriyle dikkat çeken bir ayrıntı daha var

Emeklilere kötü haber! Göz göre aldıkları rakam böyle eridi
Yayınlanma Tarihi : 02 Mayıs 2022 17:54

Milyonlarca emekli Ramazan bayramı nedeniyle ikramiye aldılar. Ancak aldıkları ikramiye tutarı değişmedi. Günlerce zam yapılacağına yönelik haberler yayınlanıyordu. Herhangi bir zam yapılmadığı gibi emekliler de ne yazık ki 1100 TL almak zorunda kaldılar.

Emekli ikramiyelerinin dolar karşısındaki değer kaybı ise herkesi şaşkına çevirecek türdendi. Başka bir deyişle Emekli ikramiyeleri 4 yılda eriyerek, 250 dolardan 74 dolara kadar gerildi. Yaşanan bu kayıpla ilgili Sözcü gazetesinde de dikkat çeken özel bir haber yayınlandı. Yayınlanan haber acı gerçeği gözler önüne seren türdendi.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, bayramlarda emekliye verilen ikramiye 4 yılda erirken, 2018'den önce bin lira olan ikramiye sadece yüzde 10 artırılarak bin 100 lirada kaldı. 2018 yılında bayram ikramiyesi 250 dolara denk gelirken şimdi 74 dolara düştü.

GÖZLER TEMMUZ ZAMMINDA

Şimdi emeklilerin gözü kulağı Temmuz ayında yapılacak zam haberinde. En azından Temmuz ayında yapılacak zammın biraz fazla olması isteniyor. Yapılan son zam enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle adeta erimiş durumda.