Fatih Portakal yaptığı 'menemen' hesabıyla ortalığı karıştırdı

Menemen Türk mutfağının en ünlü yiyeceklerinden biri. Ancak menemen yapmak artık lüks oldu. Bu duruma Fatih Portakal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dikkat çekti.

Fatih Portakal yaptığı  'menemen' hesabıyla ortalığı karıştırdı
Yayınlanma Tarihi : 12 Kasım 2021 19:26

Türkiye'de gıda fiyatları hiç olmadığı kadar yükselmeye başladı. İktidar bu durumdan zincir marketleri suçlarken , marketler ise enflasyonu gerekçe gösteriyor.

Menemen bir zamanlar bekar erkeklerin ve durumu pekte iyi olmayan vatandaşların tercih ettiği en basit yiyeceklerden biriydi.

Şimdilerde menemeni yapmakta lüks oldu. Yağ fiyatlarına ve yumurta fiyatlarına gelen zamlarla birlikte domatesle soğanı da ekleyince menemen yapmak neredeyse büyük bir masrafın ortaya çıkmasına neden oluyor.

Gazeteci Fatih Portakal'da sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla bu duruma dikkat çekti.

Asgari ücret tartışmalarına ilişkin tepkisini dile getiren Fatih Portakal, ''AKP’nin belirleyeceği yeni asgari ücret #menemen hesabı ile uygun olmalı'' açıklamasında bulundu.

Öte yandan asgari ücretle ilgili Rakam da telaffuz eden Fatih Portakal, ''Yani 2022’de net 9200 TL’nin altında olmamalı. Bu meblağ olması gereken! Ne diyorsunuz?'' diyerek ortalığı karıştıran bir paylaşım yaptı. Fatih Portakal'a çalışan kesim destek verirken iş veren ve esnaflar ise ateş püskürdü! Bu rakamı ödeyebilecek hiç bir işverenin olmadığını dile getiren vatandaşlar oturduğu yerden ahkam kesmek kolay diyerek Fatih Portakal'a ateş püskürdüler.

İşte Fatih Portakal'ın tartışmalara neden olan o paylaşımı

335309-603x696.png

İlgili Haberler