Kadeh tokuşturmak artık hayal olacak. Rakı fiyatlarına okkalı zam

Zam dalgası Türkiye'de devam ediyor. Bira, Ayçiçek yağı, zeytinyağı derken bir zam da rakı fiyatlarına geldi.

Kadeh tokuşturmak artık hayal olacak. Rakı fiyatlarına okkalı zam
Yayınlanma Tarihi : 13 Kasım 2021 18:24

Türkiye'de hız kesmeden zam yağmuru sürüyor. Yeni yıl daha gelmeden yağmur gibi yağan zamların yeni yılda da gelmesi bekleniyor.

Dolar kuru bir yandan patlarken diğer yandan da enflasyon yükseliyor. Medyaya bakıldığında ise hiç bir sorun yokmuş gibi görünüyor.

Türkiye'de sadece Ayçiçek yağı veya zeytinyağı gibi ürünler değil ekmek fiyatlarına da zam geldi.

Temel ihtiyaç maddelerine gelen zamlar devam ederken bir yandan da sigara, bira ve rakı gibi ürünlere zam geliyor.

Türk lirası döviz kurları karşısında hız kesmeden değer kaybederken yeni bir zam haberi daha geldi.

Gerçek Gündem'in yayınladığı habere göre Türkiye Tekel Bayileri Platformu (TTB) Başkanı Özgür Aybaş, Efe Alkollü İçecekler Ticaret A.Ş.’ye ait rakı çeşitlerine gelen zamlara dair yeni bir fiyat listesini sosyal medya hesabından paylaştı.

Öte yandan Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı olan Aybaş sosyal medya üzerinden kendisini takip eden bir kullanıcının sorusu üzerine, bu zamların ‘maliyet zammı’ olduğunu belirtirken yüzde 17 ile yüzde 25 bandında daha büyük ÖTV zammının da aralık sonu veya ocak başında geleceğini de takipçilerine aktardı.

TTB başkanının paylaştığı söz konusu belgeye göre rakı fiyatlarına uygulanacak zam 15 Kasım 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Zam haberini duyan çok sayıda sosyal medya kullanıcısı kadeh tokuşturmak artık hayal olacak. '' Hayaldi gerçek oldu'' diyerek zammı tiye aldılar..

Fotoğraf: unsplash