Nohut fiyatlarına eşi benzeri görülmemiş zam.

Zeytinyağı, ayçiçek yağı derken bir zam haberi de nohuttan geldi. Nohut fiyatlarına yapılan zammı denetle yöneticisi duyurdu..

Nohut fiyatlarına eşi benzeri görülmemiş zam.
Yayınlanma Tarihi : 09 Kasım 2021 01:51

Türkiye'de gıda ürünlerine yönelik yapılan zamlar tepkiye yol açarken bir zam haberi de nohuttan geldi. Nohut fiyatlarına yapılan zam sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Yeniçağ gazetesi nohut fiyatlarına yapılan zammı manşetten duyururken çok sayıda vatandaş sadece nohut değil sürekli olarak ayçiçek yağı ve zeytinyağı gibi ürünlerin de fiyatlarının arttığını dile getirdi.

İğneden ipliğe zam gelmeye devam ediyor. Denetle yöneticisi Musa Özsoy sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada nohut fiyatlarının da zamlandığını duyurdu.

Özsoy söz konusu paylaşımında 1 kilogram nohutu paylaşarak , "Et, süt, yumurta derken… 1 kg. Nohut 36,9₺ olmuş. Bu millet protein ihtiyacını nasıl karşılayacak? Haydi, şimdi de nohut ithal edip çözün bu sorunu da!" diyerek tepki gösterdi.

Musa Özsoy tarafından yapılmış olan Bu paylaşımla birlikte, 1 kilogram nohutun fiyatının ise, 36,9 TL olduğu anlaşılmış oldu.

İşte Sosyal medyada gündem yaratan o paylaşım

081120212132576578691.png

Asgari ücretle geçinmek zorunda olan çok sayıda vatandaş kirasını ve faturalarını ödedikten sonra markete gidecek parayı zor bulduğunu dile getiriyor.

Geçim sıkıntısı yaşayan çok sayıda vatandaş zeytin, peynir, yumurta gibi ürünlerin de fiyatlarının sürekli arttığını dile getirerek bu soruna çözüm bulunmasını talep ediyor.