Peş peşe gelen zamlara ilişkin AKP'den ilginç savunma

AKP'den zamlar için açıklama: "Geldiği gibi gider" değerlendirmesi.

Peş peşe gelen zamlara ilişkin AKP'den ilginç savunma
Yayınlanma Tarihi : 01 Ocak 2022 23:00

Doğalgaz,elektrik,akaryakıt ve gıda fiyatları.. Bir çok şeye zam geldi. Asgari ücrete yapılan zam deyim yerindeyse son zamlarla erimiş durumda.

Son dönemde peş peşe gelen zamlar vatandaşın tepkisine yol açtı. Muhalefet 2022 yılının zamlarla başlamasına tepki gösterdi. Bu zamlara bir tepki de AKP içinden geldi. Ancak gösterilen tepki zammı eleştirenlere yönelikti.

Şamil Tayyar ve AKP'li Mücahit Birinci bakın zamlarla ilgili neler söylüyor..

Cumhuriyet'in aktardığı habere göre: AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, yurttaşların büyük tepkisine yol açan zamlar için "Zam geldiği gibi gider... Anlık tepkiye lüzum yok" yanıtı verdi.

Birinci, konuya ilişkin Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "Zam geldiği gibi gider... Anlık tepkiye lüzum yok. Biz başardık, yine sizlerle el ele biz başaracağız. Dolarda anlık tepki verenleri ne hale getirdik hatırlayınız, hem de bir gecede..." ifadelerini kullandı.

AKP'Lİ TAYYAR: GELİRLERİ ARTIRMALI


Zamlar için açıklama yapan bir diğer AKP yöneticisi ise Şamil Tayyar oldu. AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, yapılan zamların "sürpriz" olmadığını belirtip "Avrupa 5/6 kat daha pahalı kullanıyor" iddiasında bulundu.

"Bu kriz, tüm dünyanın ortak sorunu. Kısa vadede çözümü zor, etkisi zayıflatılabilir" diyen Tayyar, yurttaşlara "giderleri azaltamıyorlarsa gelirleri artırmaları" önerisinde bulunup "Gelir, fiyat artışından fazlaysa hayat kolaylaşır" değerlendirmesi yaptı.