Türk kahvesi tüketenlere kötü haber geldi. Bir bu eksikti dedirttiler

Ayçiçek ve Zeytinyağı başta olmak üzere Türkiye'de çok sayıda gıda ürününün fiyatlarına zam gelirken bir zam haberi de Türk kahvesine geldi. Türk kahvesi fiyatlarına yapılan zamlar kahve tiryakilerini üzecek türden oldu.

Türk kahvesi tüketenlere kötü haber geldi. Bir bu eksikti dedirttiler
Yayınlanma Tarihi : 12 Kasım 2021 15:52

Gıda fiyatları Türkiye'de artan enflasyonla birlikte sürekli bir yükseliş halinde. Kurdaki yükselişte kuşkusuz çok sayıda ürünün fiyatlarının artmasına neden oluyor.

Son günlerde Ayçiçek yağı, zeytinyağı, peynir, yumurta gibi ürünlere yapılan zamlar muhalefetin ve vatandaşın gündeminden düşmüyor.

Bir zam haberi de Türk kahvesine geldi. Türk kahvesine yapılan zam çok sayıda tiryakiyi üzecek türden oldu. Faydaları saymakla bitmeyen Türk kahvesini beslenme uzmanları mutlaka öneriyorlar.

Türk kahvesinin faydaları arasında en bilineni ağrı kesici özelliği olması. Kolay nefes almayı sağlayan Türk kahvesinin kanser önleyici özelliği de olduğu biliniyor.

Diyabet ve parkinson rahatsızlıklarını da önlemeye yardımcı olan Türk kahvesi aynı zamanda da Kötü Kolesterolü düşürür.

Böylesine faydalı olan Türk kahvesinin en bilinen özelliği ise sosyalleşmeyi sağlamasıdır. Bir misafirimiz geldiğinde mutlaka ikram edeceğimiz içecekler arasında yer alır. Bir dostumuzla buluşacağımız zaman kahve davetinde bulunuruz. İşte böylesine işlemiştir hayatımıza Türk kahvesi..

Kısacası Türk kahvesinden de tasarruf etmek kimsenin aklına geleceği bir durum değildi. Konya merkezli yayın yapan Merhabahaber.com Türk kahvesine gelen zammı haberleştirdi.

Yayınlanan haberde Zam furyasından kahve de nasibini aldı. Kilosu 80 liraya satılan Türk kahvesinin yeni fiyatı 140-150 liraya oldu. Vatandaş, “İçtiğimiz bir kahvemiz vardı. Ona da zam geldi” diyerek, fiyat artışına tepki gösterdi ifadelerine yer veriliyor..

SATICILARDA TEPKİLİ

Öte yandan kahve fiyatlarının bu denli artış göstermesine sadece tüketiciler değil esnafta tepkili. işlerinde düşüş olduğunu belirten kahve satıcıları bu tarihlerde kahve satışlarımız havaların soğumasıyla geçtiğimiz yıllarda oldukça fazla olurdu. Şimdilerde ise büyük bir düşüş yaşıyoruz. Ürünlerimizin çoğu elimizde kalıyor diyerek tepkilerini dile getirdiler.

İlgili Haberler