Yandaş medyanın Ayçiçek yağındaki indirim müjdesinde büyük oyun

Yandaş medya Ayçiçek yağında indirim haberleri yaptı. Marketlere gidenler ayçiçek yağı kalmadı haberiyle karşılaştı...

Yandaş medyanın Ayçiçek yağındaki indirim müjdesinde büyük oyun
Yayınlanma Tarihi : 23 Aralık 2021 18:48

Günlerdir Ayçiçek yağındaki fiyat karmaşası vatandaşı çileden çıkarmaya devam ediyor. Vatandaş düğünlerde bile sitem etmek adına altın takmak yerine ayçiçek yağı hediye etmeye başladı.

Sosyal medyaya düşen o görüntüler uzun süre gündem oldu. Evine ayçiçek yağıyla gelen bir babanın törenle aile üyeleri tarafından karşılanması ise hala hafızalarda..

Son bir kaç gündür iktidara yakın medyada Ayçiçek yağında indirim yapılacağına yönelik haberler yayınlandı. Bunu duyan vatandaşlar ise ucuz ayçiçek yağı almak için marketlere koştu. Günlerce duyuruları yapılmasına rağmen yağ almaya giden vatandaşların büyük bir bölümü alamadan geri döndüler. Kalmadı cevabı alan vatandaşlar yaşadıklarını Evrensel'e aktardılar.

5 litrelik yağın 70 liranın altına düştüğü haberleri yer aldı. Ancak bu haberleri duyarak marketlere gidenler hüsranla karşılaştı.

ÜRÜN TÜKENDİ İDDİASI

Zira 66.50 lira fiyatla satılan 5 litrelik yağ marketlerde değil internetten satışa sunuldu ve sınırlı stokta tutuldu. İnternet üzerinden satın almak isteyenler kısa sürede “Ürün stoklarımızda tükenmiştir” yazısıyla karşılaştı.

İNTERNETTE YOK GÖRÜNÜYOR

İnternette stoklarda tükenmiş 5 litrelik ürün 66.50’den satılıyor gözükürken, aynı markanın 2 litrelik ürünü ise internet sitesindeki fiyatı 74.90 TL olarak kaldı.

İndirim haberini alıp markete gidenler ise “Tükendi” cevabıyla karşılaştıklarını söyledi.

BİLGİ VEREMEDİLER

A-101 müşteri hizmetleri, 66.50 TL fiyatlı 5 litrelik yağın sadece internet üzerinden satışa sunulduğunu, stokların bittiği ve bir daha ne zaman yapılacağı konusunda henüz bilgi verilmediğini açıkladı. Müşteri hizmetleri tarafından mağazalarda 3 litrelik yağın 69.95 TL'den satıldığı bilgisi verildi. (Kaynak: Evrensel)