AKP'den benzin kuyruğuna şaşırtan yorum. Araç fazla ondan

Şu günlerde benzin kuyrukları gündemde. AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir’in iddiasına göre bu kuyrukların nedeni zamlar değil.

AKP'den benzin kuyruğuna şaşırtan yorum. Araç fazla ondan
Yayınlanma Tarihi : 26 Kasım 2021 20:20

Dolar kurunun artmasıyla birlikte Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden benzin kuyrukları görüntüleri geldi. Benzine yapılacak zam öncesi çok sayıda araç sahibi depolarını doldurmak istedi.

Yoğunluk oluşunca çok sayıda araç sahibi benziliklere doluştu. Bu görüntüler uzun süre gündem olunca gazeteciler de AKP'lilere nedenini sormaya başladı.

AKP milletvekili benzin kuyruklarının nedenini açıkladı. Muhalif medyayı trol medya olarak suçlayan vekil bu görüntülerin zamdan kaynaklıymış gibi gösterildiğini öne sürdü.

Gazetecilerin sorusu üzerine Konuyla ilgili açıklamasında AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Zamlarla ilgili benzin istasyonlarında bir kuyruk yok arkadaşlar. Kuyruk nereden kaynaklanıyor biliyor musun? Araç sayısı fazla ondan kaynaklı'' ifadelerine yer verdi..

Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir bu sözleriyle gündem olurken daha öncede Elazığ AKP Milletvekili Zülfü Demirbağ yaptığı kırmızı et açıklamasıyla olay olmuştu. "Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Kış günü turfanda sebzeleri kullanmak zaten sağlığa da çok faydalı değil. Biberi bir kilo alacağımıza 3 tane alalım." diyen Zülfü Demirbağ AKP'ye yakın En Son Haber sitesi tarafından bile sert sözlerle eleştirilmişti..

PEŞ PEŞE ZAMLAR

Öte yandan doların artması üzerine benzin, motorin ve lpg fiyatlarına peş peşe zamlar gelmişti..

İlgili Haberler