AKP'li vekillerin tasarruf önerileri! Soğan yeriz. 2 Değil Yarım kilo et alın

Uğur Aydemir ve Zülfü Demirbağ'ın tasarruf önerileri tepki çekti. 'soğan yeriz' ve '2 kilo yerine yarım kilo et yeriz' açıklamaları bir anda Türkiye gündemine oturdu.

AKP'li vekillerin tasarruf önerileri! Soğan yeriz. 2 Değil Yarım kilo et alın
Yayınlanma Tarihi : 23 Kasım 2021 23:05

Son günlerdeki kur artışı Türkiye'deki çok sayıda gıda ürününün fiyatlarının artmasına neden oldu. AKP'li vekillerden ise tepki çeken bir açıklama geldi.

Üstelik bu açıklamalar AKP'ye yakınlığıyla bilinen En Son Haber sitesinde bile ağır ifadelerle eleştirildi.

Yüksek enflasyon ve kurdaki artış gıda ürünlerini patlattı. Ayçiçek yağında ve şekerde büyük bir sorun oluştu. Kahve sektöründe bile krizden söz ediliyor.

Marketlerdeki gıda ürünlerinin fiyatları cep yakarken iktidar partisine mensup iki milletvekili ise tepki çeken açıklamalara imza attılar.

AKP'nin Manisa Milletvekili Uğur Aydemir “Belki soğan ekmek yiyeceğiz aylarca ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz. Buradan bütün dünyaya sesleniyorum, bu ülkede gözü olanın gözünü çıkarmak her birimizin boynunun borcudur." şeklindeki açıklamasıyla bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu.

Elazığ AKP Milletvekili Zülfü Demirbağ ise sanki vatandaşın evine sürekli kırmızı et giriyormuş gibi "Bir millet için önce önemli olan vatanıdır, haysiyetidir, şerefidir. Ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız." şeklinde bir açıklama yaparak bir anda gündeme oturdu.

EN SON HABER MANŞETTEN TEPKİ GÖSTERDİ

AKP'ye yakınlığıyla bilinen En Son Haber sitesi her iki vekilin açıklamalarını sert sözlerle hedef alırken başlık kapağında ''Fedakarlığı Önce Siz yapsanız. Milletvekili maaşından vazgeçebilir misiniz? '' diyerek iki AKP'li vekile de ateş püskürdü..