Ali Babacan'dan Millet İttifakını karıştıracak sözler! Eleştirmeye başladı

Millet İttifakına katılmayacağını açıklayan Ali Babacan, şimdi de eleştirilere başladı

Ali Babacan'dan Millet İttifakını karıştıracak sözler! Eleştirmeye başladı
Yayınlanma Tarihi : 02 Mayıs 2022 17:32

Deva Partisi'nin seçimlere tek başına katılma kararını açıklamasının ardından Ali Babacan şimdi de Millet İttifakında deprem etkisi yaratacak açıklamalarda bulunmaya başladı. Babacan tarafından yapılan açıklamalar kısa sürede de AKP'ye yakın medyanın manşetlerine taşındı. Ali Babacan tarafından yapılan açıklamalara özellikle İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun nasıl bir yanıt vereceği merak konusu oldu.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Ali Babacan altılı masada kriz çıkaracak açıklamalarda bulundu.

Babacan, YouTube kanalında yayın yapan bir gazetecinin canlı yayınına katıldı. Konuşmasında, "Siz de bana sordunuz. Özelleştirme... Şimdi 6 partinin ortak Cumhurbaşkanı adayı bugün özelleştirmeyle ilgili ne söyleyecek? Diyelim ki bugün adayımız şu diye açıklasak" diyen Babacan, gazetecinin "Kılıçdaroğlu bugün 'kamulaştırma' dedi" şeklindeki hatırlatması üzerine, "Evet belki başka bir genel başkana sorsanız başka bir şey diyecek. Başka genel başkana sorsanız başka bir şey söyleyecek

Cumhurbaşkanı adayı da başka bir şey söyleyecek. Böyle bir tablo vatandaştan destek alır mı? Böyle bir tablo vatandaşın güvenini oluşturabilir mi? Mümkün değil yani.." ifadelerini kullandı.

Babacan'ın bu sözleri, Millet İttifakı'nda ortak cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi ve görüş birliğine varılması konusunda kafaların karışık olduğunu ortaya koydu.

Ali Babacan'a Millet İttifakı temsilcilerinden gelecek yanıt şimdiden büyük merak konusu. Babacan'ın ittifak dışında olma isteğinin AKP'den gelen oyların CHP nedeniyle Deva'ya gelmemesi olarak gösteriliyor. Bu sorunu çözmek için Babacan'ın seçimlere tek başına katılma kararı almasına neden olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Sabah- Star