Ankara'da Müzisyen Onur Şener’in öldürülmesine sanat camiası isyan etti!

Ankara'da katledilen Müzisyen Onur Şener'in ardından çok sayıda ünlü isim üzüntüsünü ve öfkesini sosyal medyadan dile getirdi, #OnurŞener etiketi Twitter'da gündemin ilk sırasına yükselmiş durumda. Her kesimden tepki yağıyor

Ankara'da Müzisyen Onur Şener’in öldürülmesine sanat camiası isyan etti!
Yayınlanma Tarihi : 03 Ekim 2022 14:42

Halk TV ana haber sunucusu İrfan Değirmenci'nin de yakın arkadaşı olduğu öğrenilen Müzisyen Onur Şener'in öldürülmesi büyük tepkiye yol açtı.

HALUK LEVENT İSYAN ETTİ!

Olayın ardından Şener’i öldüren kişilerin ikisinin Çalışma Bakanlığı'nda, birinin TAI'de çalıştığını açıklayan Sanatçı Haluk Levent, sosyal medya hesabından "İnanamıyorum. Onur! Güzel kardeşim! Nasıl kıydılar sana? Hem de bir istek şarkısı için! Nereye gidiyoruz belli değil, belli değil halimiz…" diye yazdı.

Hayko Cepkin de, mesleğin değersizleştirildiğini söyleyerek şunları yazdı: "Beş para etmezlerin, iki kelimeyi yan yana getiremeyenlerin, yalandan başka cümle kuramayanların dünyasında, malesef bir emektarımızı daha kaybettik. Mesleği, müziği, sanatı, manipüle ede ede basitleştirdiniz. Önüne gelen dilediğini söyleyip yapabileceğini sanıyor."

Erdal Erzincan yaptığı paylaşım ile meslek örgütlenmesine, "Bir müzisyenin hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Bu vicdansızlara karşı örgütlü olmak zorundayız. Tüm sanat çevreleri bir hassasiyet göstermeli. Mesam müyorbir ve müyap başta olmak üzere hem kurumsal hem de kişisel mücadele vermeliyiz" diyerek dikkat çekti.