Aylar önce Fatih Portakal Kırmızı Etteki Tehlikeyi Açıklamıştı! Gerçek Oldu

Kırmızı et fiyatlarına gelen son zamlarla birlikte vatandaşlar iyiden iyiye kırmızı etten uzaklaşmaya başladı. Fatih Portakal aylar önce kırmızı etle ilgili beklenen tehlikeyi açıklamıştı.

Aylar önce Fatih Portakal Kırmızı Etteki Tehlikeyi Açıklamıştı! Gerçek Oldu
Yayınlanma Tarihi : 14 Mart 2022 20:49

Kırmızı et fiyatlarına peş peşe gelen zamlar vatandaşın iyiden iyiye proteinden uzak kalmasına neden oldu. Yumurta fiyatları bile fırlarken kırmızı et artık vatandaş için hayal olmak üzere.

Çoğunluğu asgari ücretle geçinen vatandaşların büyük bir bölümü yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

Kırmızı et fiyatlarındaki artış vatandaşı ancak Kurban bayramında et yüzü görecek hale getirdi.

Gazeteci Fatih Portakal aylar önce kırmızı etle ilgili tehlikeye dikkat çekmiş ve haykırmıştı. Ancak o çıkışı bile dikkate alınamamış olacak ki kırmızı et için yeni bir zam haberi geldi.

Gazete Vatan tarafından aktarılan habere göre; Türkiye'de Dana etinin kilogram fiyatı 90 liradan 120 liraya tırmandı. Öte yandan Bölgelere, market ve kasaplara göre değişiklik gösteren fiyatlar, şarküterilerde ise 145 liraya kadar çıkabiliyor.

KDV İNDİRİMİ YAPILMIŞTI

Kırmızı ette oysa geçtiğimiz aylarda KDV indirimi yapılmıştı. KDV indirimine rağmen kırmızı etin yüzde 30 oranına yakın bir oranla zamlanması dikkat çekti.

AYLAR ÖNCE FATİH PORTAKAL UYARMIŞTI

Öte yandan Gazeteci Fatih Portakal aylar önce sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla uyarmış ve kırmızı et fiyatlarına ilişkin zamları eleştirmişti. Vatandaşın yakında et bulamayacağını da belirten Fatih Portakal oldukça sert ifadelerle tepki göstermişti.

eeeee.jpg