Balık yemeği üzerinden İmamoğlu'na Ahmet Hakan'dan Ağır Suçlama

Ahmet Hakan yeni yazısında İmamoğlu'nu hedef alarak Ekrem İmamoğlu için "Kolay izah edilemeyecek şeyler yapma konusunda pek mahir'' ifadelerine yer verdi

Balık yemeği üzerinden İmamoğlu'na Ahmet Hakan'dan Ağır Suçlama
Yayınlanma Tarihi : 28 Ocak 2022 23:07

Ekrem İmamoğlu'nun İngiliz büyükelçi ile yediği yemek yandaş medyanın sayfalarını süslemeye devam ediyor.

Hürriyet yazarlarından Abdulkadir Selvi'nin Ekrem İmamoğlu'nu hedef almasının ardından Ahmet Hakan'da boş durmadı.

Ahmet Hakan yazdığı yazıda Ekrem İmamoğlu'nu sert sözlerle hedef alarak çok ağır sözler sarf etti.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Olan Ahmet Hakan söz konusu yazısında İmamoğlu'yu kızdıracak bir iddiada bulunmayı da ihmal etmedi.

Hakan, yazısında şunları kaydetti:

"İstanbul’un kara teslim olduğu dakikalarda... Ekrem İmamoğlu’nun balıkçıda olduğu iddiaları havada uçuşmaya başladı. İddialar havada uçuşmaya başladığı andan itibaren...

Ekrem İmamoğlu, sırasıyla şu üç şeyi yaptı:

Bir: Önce olayı sakladı. Ortaya çıkan fotoğraflara rağmen olayı görmezden geldi. Sustu. Konuya açıklık getirmedi. Konunun kapanmasını bekledi. Geçsin gitsin istedi. Hiçbir açıklama yapmadı.

İki: Baktı, olay büyüyor. Baktı, susarak geçiştiremeyecek. Hemen bir paylaşım yaptı. “Bir saatlik yemek arasını amma büyüttünüz” havasında bir paylaşım. Ama Rumeli Kavağı’ndaki bir balıkçıda randevulu bir yemek olduğunu yine sakladı.

Üç: Ve en sonunda dün net biçimde açıklama yaptı. “İngiliz Büyükelçisi ile çok önceden planlanmış bir randevuydu” dedi. Büyükelçi’nin Ankara’dan geldiğini, bu nedenle randevuyu iptal edemediğini söyledi.

Peki ama neden... En sonda yaptığı açıklamayı ilk başta yapmadı? Peki ama neden... Önce sustu, ardından da geçiştirmeye çalıştı?

Cevabı galiba şu: Çünkü İstanbul’un kara teslim olduğu bir günde Rumeli Kavağı’nda bir balıkçıda İngiliz Büyükelçisi’yle eşlerin de katılımıyla yemek yemesinin... Kolay izah edilemeyeceğinin o da farkındaydı.

Kolay izah edilecek bir şey yaptığını düşünse... Ta en başta ortalığı gümbür gümbür gümbürdetir, gazetelere fotoğraflı basın bülteni bile gönderirdi. Ben Ekrem İmamoğlu konusunda artık şuna ikna olmuş durumdayım: Kolay izah edilemeyecek şeyler yapma konusunda pek mahir."

Kaynak: Hürriyet - Yazısının devamı için Hürriyet'i tıklayın