Can Ataklı Deprem Etkisi Yaratacak Bir Bilgiyi Paylaştı

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı bugün gündemi sarsacak bir belgeyi okuyucularıyla paylaştı..

Can Ataklı Deprem Etkisi Yaratacak Bir Bilgiyi Paylaştı
Yayınlanma Tarihi : 04 Ekim 2021 15:47

Genelde hiç bir yeri ziyaret etmemesiyle eleştirilen Kemal Kılıçdaroğlu adı Cumhurbaşkanı adayları arasında geçtiği günden itibaren hemen hemen her yeri ziyaret ediyor. Yaptığı bu ziyaretlerle ilgili Korkusuz yazarı Can Ataklı deprem etkisi yaratacak bir iddiada bulundu.

Tele1'den ayrıldıktan sonra youtube ve Korkusuz üzerinden takipçileriyle buluşmaya devam eden Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun karakol ziyaretlerinin Emniyette paniğe neden olduğunu öne sürdü..

Konuyla ilgili iddialarını Halk TV yazarı İsmail Saymaz’ın haberinden derleyerek okuyucularına aktaran Can Ataklı, “Hemen bütün emniyet müdürlüklerine bir yazı gitmiş. Her emniyet müdürü de kendi polislerine uyarı yazmış.” iddiasında bulundu..

Can Ataklı, emniyet müdürlüklerine giden yazıyla ilgili de şu bilgileri verdi..

Bu Kararı Meclis Başkanı Veremez başlıklı yazısında Can Ataklı'nın Kılıçdaroğlu hakkındaki ilgili bölümü şöyle oldu: “Noktalarımıza CHP ilçe teşkilatından ziyaret amacıyla gelen olursa ivedi tarafıma bilgi verilecek siyasi herhangi bir konuda yorum yapılmayacak devletin tarafsızlığına yakışır nezaket gösterilecektir. İlçe emniyete gelmeleri durumunda burdaysam öncelikle benim yanıma değil isem güvenlik amiri komiserin yanına getirin, eşlik edin şimdilik.”

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin polis müdürleri böyle akla ziyan yazılar yazar mı emrindeki polislere?” diyerek tepkisini dile getiren Can Ataklı, söz konusu iddialara ilişkin ise şunları yazdı..

“Öyle ya polisler Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektiriyor, ya saraydaki bir numaralı kişi öfkelenip de Emniyet Genel Müdürü’ne “Bu ne rezalet kardeşim, bu polisler nasıl böyle bir şey yapabiliyor, sen orada bostan korkuluğu musun, görmüyor musun adamlarının yediği naneyi?” derse…”

CAN ATAKLI'NIN İDDİASINA KARŞIN BÜYÜK SESSİZLİK

Öte yandan Korkusuz gazetesinde Can Ataklı bu iddiayı köşesine taşıdıktan sonra bir anda bu iddia Yeniçağ gazetesi olmak üzere çok sayıda haber sitesi tarafından da haberleştirildi. Ancak iddiaya henüz AKP ve Emniyet'ten bir yanıt yok.

KILIÇDAROĞLU BU ZİYARETLERİ NEDEN YAPIYOR?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun birden bire bu tarz ziyaretlere girişmesinin altındaki nedenin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in adaylıktan çekilmesi üzerine Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda kendisini ön plana çıkarmak istediği beklentisi yatıyor.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın bir dönem daha belediye başkanı adayı olacaklarını açıklayan Kılıçdaroğlu, seçimi kazanması muhtemel bu iki siyasetçiye adaylık kapısını kapatarak kendisi veya İlhan Kesici'nin adaylığını ön plana çıkarmak için mücadele veriyor

Kaynak: Korkusuz