CHP'li Başarır: Atatürk Havalimanı Katar'a Satılıyor

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Atatürk havalimanı hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı.

CHP'li Başarır: Atatürk Havalimanı Katar'a Satılıyor
Yayınlanma Tarihi : 10 Aralık 2021 01:53

İstanbul'da yeni havalimanının açılmasıyla vatandaşların kullanımına kapatılan Atatürk havalimanı hakkında satış iddiası gündeme geldi.

2020 yılı içerisinde de Atatürk havalimanının Katar'a satılacağı öne sürülmüştü. Fakat bu iddia sonrasında yalanlanmış ve gerçek olmadığı da ortaya çıkmıştı.

Türkiye ve Katar arasındaki anlaşmalar muhalefette rahatsızlık yaratmaya devam ediyor. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır yaptığı açıklamada Atatürk Havalimanının Katar'a satılacağını öne sürdü.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Merdan Yanardağ'a ait Tele1 televizyonuna açıklamalarda bulunan Başarır , "Atatürk Havaalanı'nın arazisini Katar'a satmak istiyorlar" derken, "İlk kez söylüyorum: Niye 3 saat Cumhurbaşkanı inceledi? Hangi Katar heyeti inceledi? Neyin değer tespiti yapıldı?" ifadesini kullandı.

BAŞARIR TELE1 TV'DEKİ İDDİALARINI ŞU SÖZLERLE SÜRDÜRDÜ

"Bakın memleket elden gidiyor, Katarlı bir adam gelmiş, hadsiz herif adını bile söylemek istemiyorum 'Türkiye'nin ekonomisi kötü bakalım ne alacağız?' diyor. Utanmaz herif sen batan geminin mallarını mı alıyorsun?"