Cübbeli Ahmet Yandaş Basını Çılgına Çevirdi: Çocuklarınızı imam hatiplere göndermeyin, çünkü...

Cübbeli Ahmet Hoca çocuklarınız İmam Hatip Liselerine göndermeyin diyerek gündemi sarsacak bir çıkış yaptı..

Cübbeli Ahmet Yandaş Basını Çılgına Çevirdi: Çocuklarınızı imam hatiplere göndermeyin, çünkü...
Yayınlanma Tarihi : 23 Eylül 2021 15:44

Cübbeli Ahmet Hoca bugün yandaş basın tarafından tepki gösterilen bir isim oldu. CNN Türk ekranlarında yayınlanan Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' adlı programa konuk olan Cübbeli Ahmet Hoca anne ve babalara seslendi..

Yaptığı açıklamada İmam Hatip Liseleri ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullanan Cübbeli Ahmet, “Çocuklarınızı imam hatip lisesine göndermeyin, düz okullara gönderin" tavsiyesinde bulunarak adeta tartışmanın fitilini ateşledi..

“DAHA AZ HASARLA ÇIKARLAR”


Konuyla ilgili açıklamasında Ahmet Mahmut Ünlü, “Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin" dedi. Program sunucusu Ahmet Hakan'ın "aaaa niye?" diye sorması üzerine Cübbeli Ahmet Hoca sözlerine şöyle devam etti:

"Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik kız çocuklarımız geliyor, Hoca sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan 'Kuran değişsin' diyen adam şu an da Ankara ilahiyatta hoca...”

Cübbeli Ahmet Hoca'nın açıklamaları Yenişafak ve Haber7 başta olmak üzere AKP'ye desteğiyle bilinen çok sayıda yayın kuruluşu tarafından sert sözlerle eleştirildi.

MEB NE DİYECEK?

En çok merak edilense konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığının nasıl bir açıklama yapacağı. AKP döneminde çok sayıda şehirde İmam Hatip liselerinin sayısı artmıştı. Öyle ki çok sayıda öğrenci düz liseye gitmesi imkansız olduğundan İmam Hatip Liselerine Gitmek Zorunda kalmıştı.

KENDİ ÇOCUKLARI İMAM HATİPTE OKUMUYOR

Öte yandan zaman zaman İmam Hatip Liselerinin sayısının artmasını isteyen AKP'li siyasetçiler gündeme geliyor ve bu siyasetçilerin çocuklarının büyük bir bölümü de İmam Hatip Liseleri yerine kolejlerde okuyor. Bu duruma tepki gösteren muhalefet kendi çocuklarını koleje gönderenler milletin çocuklarına ise İmam Hatip'i öneriyor diyerek eleştiriyorlar.

SOSYAL MEDYADAN DESTEKTE VAR

Öte yandan Haber7'nin yayınladığı haberin altına gelen yorumlar incelendiğinde çok sayıda vatandaşın Cübbeli Ahmet Hoca'ya destek verdiği görülüyor..