Cumhuriyet yazarından CHP'li Belediyelere operasyon hazırlığı iddiası

Hedefteki İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ardından bir CHP'li belediyeye daha operasyon hazırlığı olduğu öne sürüldü.

Cumhuriyet yazarından CHP'li Belediyelere operasyon hazırlığı iddiası
Yayınlanma Tarihi : 06 Ocak 2022 21:11

Günlerdir CHP hedefte. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yönetimindeki İBB'ye başlatılan inceleme basının gündeminden düşmüyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesine ve Mansur Yavaş'a yönelik bir girişim olabileceği de öne sürülüyor.

Ekrem İmamoğlu hakkında da iddianame hazırlandığı öne sürülürken bugün Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan tarafından CHP'li Aydın belediyesi içinde yeni bir operasyon hazırlığı olduğu iddiası dile getirildi.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, CHP'li belediyelere operasyonların hızlanacağını, bu yönde hazırlıklar yapıldığını yazdı. Pehlivan, bugünkü köşe yazısının "Sırada Aydın mı var?" başlıklı bölümünde, 2019 yılında 'FETÖ'nün belediyeler imamı' olduğu iddiasıyla tutuklanan Erkan Karaaslan üzerinden CHP’li belediyelerin seçmen gözünde zayıflatılmaya çalışıldığını ancak başarılı olunamadığını hatırlatarak, şunları yazdı:

"Şimdi... Bir çarpıcı kesişim noktası daha var: Serhan Seyhan. O ki sahte üniversite diplomasıyla belediye ihalelerine girdiği ortaya çıkandı. O ki özel izinle girdiği cezaevindeki Karaarslan’a 'itirafçı ol' teklifi yapandı. O ki AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ile ilişkileri fotoğraflara kadar yansıyandı.

İşte 2019’da çok kez konuştuğumuz o Serhan Seyhan’ın, şimdi yine piyasaya çıktığını gözlemliyorum.

Ne ilginçtir ki CHP’ye yapılan bu son operasyondan günler önce de Erkan Karaarslan’ın isminin geçtiği yazılar kaleme almaya başlamış. Ve ne tesadüftür ki Aydın Büyükşehir Belediyesi hakkında iddialarda bulunduktan hemen sonra Sabah gazetesi dün şu haberi geçti:

FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan ile CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde görev alan üst düzey bürokratlar arasındaki para trafiği MASAK raporu ile belgelendi...

Beklentim doğru çıkıyor: Muhalefet belediyelerine operasyonlar hızlanacak."

Serhan Seyhan'ın ismi 2019 yılında da, cezaevinde bulunan Erkan Karaarslan ile görüşüp Ekrem İmamoğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun 'FETÖCÜ olduklarını söylemesi' yönünde telkinde bulunduğu iddiasıyla gündeme gelmişti.

Kaynak: CUMHURİYET - BARIŞ PEHLİVAN