Cüneyt Özdemir'den bomba doğal gaz iddiası: 'İran'ın gazı kesmesinin gerçek nedeni...'

İran beklenmedik bir şekilde Doğalgaz akışını kesti! Gerekçe teknik olarak gösterilmişti. Cüneyt Özdemir olayın aslını araştırdı.

Cüneyt Özdemir'den bomba doğal gaz iddiası: 'İran'ın gazı kesmesinin gerçek nedeni...'
Yayınlanma Tarihi : 25 Ocak 2022 19:42

Doğalgaz akışında yaşanan kesinti gündem olmaya devam ediyor. Gazeteci Cem Özdemir olayla ilgili araştırmaya girişti. Araştırmanın sonrasında ise beklenmedik bilgiler edindi.

Cüneyt Özdemir konuyla ilgili bilgileri ise takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmedi.

Gerçek Gündem'in derlemesine göre; İran 20 Ocak 2022 tarihi itibariyle teknik arıza gerekçesiyle Türkiye'ye gaz arzını durdurdu. Kesintinin 10 gün süreceği bildirildi. BOTAŞ bu gelişme üzerine sanayide kullanılan doğal gaz tüketimine sınırlama getirdi.

İran teknik arıza dedi ama kesintiyle ilgili farklı iddialar var. Bu iddialardan birini gazeteci Cüneyt Özdemir dile getirdi.

SANAYİCİLERLE KONUŞTU


Sanayicilerle konuştuğunu belirten Cüneyt Özdemir 'Şimdiye kadar böyle bir şeye hiç tanık olmadıklarını, fabrikaların kapanmaya başladığını' söylediklerini aktardı.

Cüneyt Özdemir'in kesintinin 'gerçek' sebebine ilişkin iddiası ise hayli konuşulacak. Özdemir, İran'ın arıza sebebiyle değil, Türkiye doğal gaz parasını ödemediği için kesinti yaptığını öne sürdü.