Dolar Eylemlerinde Son Dakika! Gözaltılar başladı

Dolar kurunun yükselmesini gerekçe göstererek sokağa çıkıp eylem yapanlara gözaltılar başladı. Eskişehir'de de eylem vardı..

Dolar Eylemlerinde Son Dakika! Gözaltılar başladı
Yayınlanma Tarihi : 24 Kasım 2021 00:29

İstanbul ve Ankara'da dolar kurunun yükselmesini gerekçe göstererek eylem yapmak isteyenlere gözaltılar başladı.

Bir eylemde Eskişehir'de yapılmıştı. eskisehirekspres.net internet haber sitesinde yayınlanan habere göre istifa sloganları atarak eylem yapmaya çalışan gruba emniyet güçleri izin vermedi ve dolar eylemi yapan kişiler gözaltına alındı.

Öte yandan gerek İstanbul gerekse Ankara'da da gerçekleşen eylemlerin ardından iktidar kanadından sert bir açıklama geldi.

Açıklamayı yapan isim İletişim Başkanı Fahrettin Altun oldu. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Fahrettin Altun açıklamasında ''Vazgeçmeyeceğiz. Ülkemiz için, devletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bizim davamız, bağımsız, güçlü ve büyük Türkiye davasıdır. Milletimizi yeniden bağımlılık tuzağına çekmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz'' ifadelerine yer vererek eylemcilere ateş püskürdü.

İSTANBUL'DA DA EYLEME İZİN VERİLMEDİ

Öte yandan TKP İstanbul İl Örgütü'nün çağrısıyla İstanbul Kurtuluş'ta eylem yapmak için bir araya gelen kişilerde emniyet güçleri tarafından engellendiler.