Doların yükselişindeki acı gerçeği Haluk Levent Açıkladı

Bazı kişiler doların artışını umursamazken Haluk Levent acı gerçeği herkesin yüzüne çarptı.

Doların yükselişindeki acı gerçeği Haluk Levent Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 24 Kasım 2021 15:58

Şu günlerde eski bir bakanın '' Dolarla mı maaş alıyorsun? Dolar borcun mu var?'' sözleri gündemden düşmüyor. Aynı bakanın şiveli dolar yorumu da internetin en çok konuşulan videoları arasında yer alıyor.

Ancak doların artışı tepeden tırnağa her şeyin artışa girmesine neden oluyor aslında. Fakat bu durumu ısrarla görmezden gelmeye çalışanlar var.

Yaptığı yardım kampanyalarıyla dikkat çeken sanatçı Haluk Levent doların artışıyla ilgili acı bir gerçeği gözler önüne serdi.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre: Son dönemde özellikle SMA hastalarına yapılan yardımlar yoğun bir şekilde gündemdeydi.

SMA hastalarının Yurt dışında tedavi olabilmeleri için toplanan Türk Liraları aileler tarafından dolara çevriliyor.

Ancak, Merkez Bankası’nın faiz indirimin ardından yükselişe geçen dolar, dün 13,50 seviyelerini görünce Türk Lirası dolar karşısında adeta dondurma gibi erimeye başladı. Bu duruma sanatçı Haluk Levent sosyal medya hesabından yaptığı duygu yüklü bir paylaşımla dikkat çekti.

Haluk Levent söz konusu paylaşımında , “3 günde yüzde 20 geriye gittik. Bugün kampanyası biten çocuğumuzun ailesi TL’yi dolara çevirirken 2 milyon TL kadar açık çıktı. Bu tweeti bu yüzdendi. “Vov çok sert oldu” diyenler dalga geçenler olmuş. Espiriler gayet iyi aslında. Kimseye de kızamıyorum. Var olun canlarım." ifadelerine yer verdi.

Haluk Levent tarafından yapılan o paylaşım kısa sürede de gündeme oturmayı başardı. İşte Haluk Levent'in duygu yüklü o paylaşımı