DW acı gerçeği ekrana taşıdı! İstanbul'da yaşayan Cemre minik cemre hiç deniz görmedi

DW Türkçe tarafından yayınlanan bir haberde Türkiye'nin acı gerçeği ekrana getirildi. Cemre İstanbul'da yaşıyor. Asgari ücretli bir ailenin evladı. Ve hiç deniz görmedi..

DW acı gerçeği ekrana taşıdı! İstanbul'da yaşayan Cemre minik cemre hiç deniz görmedi
Yayınlanma Tarihi : 12 Aralık 2021 01:14

Türkiye medyasının gösteremediği çok sayıda olayı DW Türkçe ekrana getirmeye devam ediyor. DW Türkçe'de yayınlanan bir özel haberde asgari ücretli bir ailenin evine konuk olundu. Ailenin yaşadığı zorluklar ekrana getirildi.

İçler acısı bir Türkiye gerçeği bu haberle ekrana getirildi. İstanbul'da yaşayan ancak hayatında hiç deniz görmemiş Cemre anlattıklarıyla bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. Yeniçağ gazetesi tarafından da manşetten verilen haberde adeta bir Türkiye gerçeği yansıtıldı. Cemre'nin annesinin yumurta hakkında söyledikleri ise dinleyenlerin tüylerini diken diken etti. Hayat pahalılığından söz eden anne çocuklarına yumurtayı bile zor yedirdiğini anlattı.

Deutsche Welle'in (DW) bugün yayınlanan "İstanbul'da asgari ücretle yaşam" isimli röportajında konuşan Cemre isimli kız çocuğu sosyal medyada gündem oldu.

DW'nin röportajında konuşan, İstanbul'da yaşayan Cemre, "Denizi hiç görmedim. Vapura hiç binmedim. Vapuru çok merak ediyorum" ifadelerini kullandı.

Cemre'nin bu sözleri sosyal medyada birçok hesap tarafından paylaşıldı.

Gazeteci Barış Yarkadaş'ın bu görüntüleri paylaşmasının üzerine, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da, "Cemre’nin denize olan tutkusu çok güzel. Kendisi bir gün misafirimiz olacak ve vapur ile Boğaziçi’ni gezecek" ifadelerini kullandı.

111220212240001567805.png