Eleştirenler arasına katılan Cem Küçük'ten görülmemiş dolar tepkisi

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük dolar konusunda kimsenin dile getirmediği bir konuyu dile getirerek sert sözlerle eleştirdi.

Eleştirenler arasına katılan Cem Küçük'ten görülmemiş dolar tepkisi
Yayınlanma Tarihi : 24 Kasım 2021 22:25

Her ne kadar iktidar doların çıkışına dış güçler savunması yapsa da bu açıklamalar artık pek dikkate alınmıyor.

Üstelik iktidarı sadece muhalefet değil artık iktidar cephesindeki gazeteciler de eleştiriyor.

Dış güçler çıkışına ilk tepki Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan gelmiş ve inandırıcı bulmamıştı. Doların artmasının nedeni de beton ekonomisidir diyerek AKP'yi eleştirmişti.

Sonrasında ise eski AKP'li ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik iktidarı dış güçler konusunda eleştirmiş başımıza taş düşse dış güçlerden biliyoruz diyerek tepki göstermişti.

Tepkisini gösterenler arasına TGRT Haber'de ve Türkiye gazetesinde görevde bulunan Cem Küçük'ten geldi. İktidara yakınlığıyla bilinen Cem Küçük yazmış olduğu köşe yazısında oldukça sert ifadeler kullanarak iktidarı eleştirdi.

Cem Küçük'ün Türkiye gazetesindeki yazısının ilgili bölümü şu şekildeydi.

"Dün bu yazıya oturduğumda dolar 12,47’ydi. Bir ara 13 oldu. Böyle gidiyor... Nerede nasıl duracağı da belli değil. Zaten bu belirsizlik kötü.
Hükûmet faizleri düşüyor ve ilkbaharda işlerin iyi olacağını söylüyor. Faizlerin düşmesi kötü bir şey değil. Öngörülemeyen şey döviz.

Böyle durumlarda en zor şey döviz tahmininde bulunmak. 13 lirada durur ya da 15 lira olunca düşüşe geçer denilecek durum da yok. İnsanlar bilse ki, döviz belli bir rakam etrafında duracak sıkıntı olmaz. Ama öyle değil...

Döviz konusunda bir diğer mesele vatandaşların döviz bürosu ve bankalara gidip alım yapması. Yani param dolarda kalırsa daha iyi olur diye düşünüyor. Bankalardaki döviz mevduatının son birkaç yıldır artmasının sebebi de bu. Vatandaşa da, “Sen niye döviz alıyorsun?” diyemezsin. Çünkü Türk lirasına değil dolara güveniyor.

Dün telefonumda, “Dolar nerede duracak?” diye çokça mesaj vardı. Biz de merakla bekliyoruz, bakalım yükseliş ne zaman bitecek diye... "

Cem Küçük'ün yazısı kısa sürede sosyal medyada da gündem olurken muhalefete yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesi de Cem Küçük'ün yazısını manşetten duyuran gazetelerden biri oldu.

Cem Küçük'ün yazısı Türkiye gazetesinde '' Dolar nerede duracak? '' başlığıyla yayımlandı..