Emin Çapa Halk TV'den kovulmasıyla ilgili ilk kez konuştu

Emin Çapa ve Özlem Gürses, Halk TV tarafından kovuldu. Konuyla ilgili Emin Çapa bir açıklama yaptı.

Emin Çapa Halk TV'den kovulmasıyla ilgili ilk kez konuştu
Yayınlanma Tarihi : 21 Mart 2022 20:02

Halk TV beklenmedik bir şekilde Emin Çapa'nın yayınlarına son verdi. Kanalın önemli ekran yüzlerinden olan Özlem Gürses'te işine son verilen isimler arasında yer alıyor.

Konuyla ilgili Halk TV bir açıklama yapmıştı. O açıklamanın ardından Emin Çapa'da bir açıklama yaptı.

Emin Çapa twitter üzerinden yayınladığı mesajda Halk TV'deki işine son verilmesiyle ilgili şunları yazdı.

Sevgili dostlarım,
Üzülerek, bugün Halk TV ile yolları ayırdığımızı size aktarmak zorundayım. Herkesin haklı olduğu veya kendini haklı gördüğü bazı durumlar var.

Öncelikle kanalın bana "yol verdiği" veya "git" dediği doğru değil.

Ne olduğunu aşağıda okuyacaksınız.

ilk olarak benim bazı konularda, aşırı katı tutumum var.
Her şeyden önce beni etkileyen bir konuda alınacak kararın, karar alınmadan önce benimle konuşulmasını isterim. Benim istediğim gibi olur olmaz ayrı, ama karar alındıktan sonra bana dayatılmasından hoşlanmam.

İkincisi, ortalıkta gördüğünüz, "youtube kanalını kapatmadığı için yollar ayrıldı" tam olarak doğru değil. Kanalıma bakarsanız, HalkTV'de yayına başladığım günden beri ne kadar az yayın yaptığımı görürsünüz. O kadar uzun ve geç saatlere uzayan yayından sonra mecalim olmadı.

Ama, "ben ne yayın yapsam zaten izleniyor" sözünün patron tarafından söylenmesinin ağırlığı, bu mesleğe bunca yılını veren bir insanı incitip, öfkelendiriyor. O zaman benim gece gündüz rapor okumamın, analiz yapmamın, içerik üretmemin hiçbir önemi yok yani.

NEVŞİN MENGÜ'DEN İLK MESAJ

Öte yandan gazeteci Nevşin Mengü'den Emin Çapa'ya hayırlı olsun mesajı gitti. Emin Çapa'nın açıklamasının altında Nevşin Mengü'nün '' hayırlısı olsun Emincim '' yazdığı görüldü