Ersan Şen'den Cem Küçük'e canlı yayında görülmemiş dolar tepkisi

HaberTürk’teki ‘Enine boyuna’ adlı programda Ersan Şen, AKP'ye yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ü şaşkına çevirdi

Ersan Şen'den Cem Küçük'e canlı yayında görülmemiş dolar tepkisi
Yayınlanma Tarihi : 02 Nisan 2022 20:42

Hayat pahalılığı her alanda devam ederken bir yandan da Türk lirası çok sayıda para birimi karşısında değer kaybediyor. Kuzey Makedonya para birimi karşısında bile değer kaybeden Türk lirası adeta 2018 yılından bu yana sürekli yabancı para birimleri karşısında düşüyor. Bu durum ekonomistler ve muhalefet tarafından eleştirilirken Habertürk ekranlarında da gündem konusuydu.

Ersan Sen ile Cem Küçük arasındaki tartışma gündeme damga vurdu

Şen, Küçük'ü hedef alarak "1 Bulgar Levası 8,29 Türk Lirası olmuş, 1 Azerbaycan Manatı 8,64’te. Ben de inatla hepimiz için lüzumlu olan gıda ve ihtiyaç maddelerinden 22 ürünle ilgili sürekli fiyat araştırması yapıyorum. O araştırmanın son şekli, 1 Nisan 2022 market alışverişi. O kalemleri saymayacağım.

Artmayan sadece poşet. 101 günde bu ülke topraklarında şu 21 kalem malda yüzde 20 artış var utanın. Hani ne ucuzlaması var? Hani uçacaktık? Nisan ayına geldik. Cem kardeşim buralarda söylüyordu yaldır yaldır. Oh oh çekmeyi biliyordu. (Dolar) 18,50’den 14-14,50’ye geldiğinde halay çekiyorlardı. Çek bakayım şimdi halayı. Neyle çekiyorsun?" dedi.

Kaynak: SOL