Fatih Portakal İlk Kez İktidara Böylesine Sert Çıktı Büyük Gerilim

Eski FOX TV Ana haber sunucusu Fatih Portakal ilk kez iktidara böylesine sert çıkarak çarpıcı bir mesaj yayınladı. Fatih Portakal'ın tepkisi Cemevlerine yönelik alınan kararla ilgiliydi.

Fatih Portakal İlk Kez İktidara Böylesine Sert Çıktı Büyük Gerilim
Yayınlanma Tarihi : 30 Ekim 2021 18:00

FOX TV Eski ana haber sunucusu Fatih Portakal sert eleştirilerini sosyal medya üzerinden sürdürüyor. Her ne kadar televizyon gazeteciliğini bıraksa da Fatih Portakal dijital mecralarda gazeteciliğe devam ediyor.

Kurduğu youtube kanalıyla binlerce aboneye ulaşan Fatih Portakal her gün milyonlarca kişiye ulaşıyor.

Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan usta gazeteci bugün yine dikkat çeken bir mesajla gündeme oturmayı başardı.

Hemen hemen yayınladığı her mesaj kısa sürede Türkiye gündemine otururken son yayınladığı mesajda yine gündeme oturmayı başardı.

Yeniçağ gazetesi tarafından derlenen habere göre Gazeteci Fatih Portakal iktidarı sert sözlerle hedef aldı. Gelen son bilgilere göre Cemevleriyle ilgili bir düzenleme üzerinde çalışan AKP'nin bu kapsamda atılacak 3 adımı gündemine aldığı bildirildi. Planlanan yeni karara göre cemevlerine ibadethane taleplerine karşılık 'kültür merkezi' statüsü de verilecek.

ALEVİ VATANDAŞLAR ÇOK KIZDI

Alevi vatandaşlar Cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesini talep ederken iktidar ise bu konudaki talepleri görmezden geliyor.

Cemevlerine kültür merkezi statüsü verilecek olmasına Alevi vatandaşlar ve muhalefetten tepki yağarken en sert tepkiyi ise Fatih Portakal gösterdi.

Konuyla ilgili mesajında Fatih Portakal “Hala anlamamakta ayak diretiyor yönetenler: kültür merkezi olsun istenmiyor, istenen ibadethane olarak kabul edilmesi. Bu kadar zor mu? Hem sizin izin verip vermemenizle de alakası yok bu işin. Bu insanların hakları. Nokta.” ifadelerine yer verdi.

Fatih Portakal tarafından paylaşılan mesaj kısa sürede de gündeme oturmayı başardı. Yeniçağ gazetesi de Fatih Portakal'ın Cemevlerine yönelik çıkışını manşetten duyurdu.

Kaynak: Yeniçağ