FOX TV Anıtkabir'e Alınmadı! Yönetmeni Doğan Şentürk ateş püskürdü

Anıtkabir'de çarpıcı bir gelişme yaşandı. Muhalif kimliğiyle bilinen FOX TV Anıtkabir'e alınmadı. Bu girişime tepki yağdı.

FOX TV Anıtkabir'e Alınmadı! Yönetmeni Doğan Şentürk ateş püskürdü
Yayınlanma Tarihi : 29 Ekim 2021 16:39

Büyük bir coşkuyla 29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlanıyor. Ancak Anıtkabir'de çarpıcı bir gerilim yaşandığı ortaya çıktı.

AKP'nin pekte sevmediği kanallar arasında yer alan FOX TV'nin muhabirleri Anıtkabir'e alınmadı.

Konuyla ilgili Gerçek Gündem'de yer alan haberde FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk'ün de açıklamalarına yer verildi.

MUHALİF GAZETELERE ENGEL

Edinilen bilgiye göre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'de düzenlenen törenleri izlemek isteyen Cumhuriyet, Fox TV ve Anka Haber Ajansı çalışanları görevliler tarafından engellendi.

Konuyla ilgili olarak FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu karara oldukça büyük bir tepki gösterdi.

Doğan Şentürk'ün sosyal medyadan yaptığı paylaşımı şöyle oldu:

"Anıtkabir’deki Cumhuriyet Bayramı törenlerine @FOXhaber‘in de içerisinde olduğu medya kuruluşlarının yarısı alınmadı! Siyasi tarihimizde bir örneği olmayan, 35 yıllık meslek yaşamımda da rastlamadığım bu uygulama sadece Anayasa’nın ihlali değil aynı zamanda akıl tutulmasıdır…"

MUHALEFETTE TEPKİLİ

Öte yandan yaşanan bu gelişmeye muhalefet temsilcilerinin de tepki gösterdiği görüldü. AKP yönetiminden ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yok.

OYLAR DÜŞÜYOR PANİK BAŞLADI

İsmini vermek istemeyen bir eski AKP milletvekili ise yaptığı açıklamada AK PARTİ'nin oyları düştükçe bu tarz engellemeler artacaktır. Anlaşılan büyük panik havası hakim. Gerçekten hiç şaşırmıyorum

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'de yayınladığı bir açıklamayla muhalif gazetecilerin Anıtkabir'e alınmamasına tepki gösterdi.