Gonca Vuslateri’nden AKP'li bakana 'salça' göndermesi: Gündem oldu

Ünlü oyuncu Gonca Vuslateri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un 'borç' tavsiyesine göndermede bulunarak sosyal medyada gündem olmayı başardı.

Gonca Vuslateri’nden AKP'li bakana 'salça' göndermesi: Gündem oldu
Yayınlanma Tarihi : 19 Eylül 2022 18:27

Sosyal konut projesinde vatandaşlara borç tavsiyesinde bulunan AKP'li , Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un açıklamaları gündemden düşmüyor. Bugün ünlü oyuncu Gonca Vuslateri'de AKP'li Kurum'u dikkat çeken sözlerle hedef aldı.

NE OLMUŞTU?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un sosyal konut projesinden ev alacak vatandaşlara "eşinden, dostundan borç alabilirsiniz" tavsiyesinde bulundu.

382215-755x504-001.png

Kurum'un açıklamalarının ardından bir Twitter kullanıcısı, "37 yaşındayım. 14 yıldır öğretmenim. Hayatımın 19 senesi okumakla geçti. Uygun fiyatlı salça alabilmek için bu akşam 3 tane market gezdim. Tüm bunlar bunun için miydi yani? Gerçekten berbat hissediyorum, artık dayanamıyorum" paylaşımını yaptı.

BAKAN KURUM'A ÇOK SERT GÖNDERME


Twitter kullanıcısının paylaşımını alıntılayan Gonca Vuslateri, "Tabii...salça alamıyorsanız bu sizin suçunuz. Biraz borç alabilirdiniz akrabalardan'' diyerek verdiği yanıtında Bakan Kurum’un sosyal konut projesinden ev almak isteyen vatandaşlara yönelik söylediği, “Biraz dişini sıkarak biraz eşinden dostundan borç alarak bu bedeli karşılayabilir" ifadelerine gönderme yaptı.

Kaynak: Gerçek Gündem