Halk TV gazete kuruyor! Halk Gazete'nin Genel yayın Yönetmeni De Belli Oldu

Halk TV tarafından yeni bir gazete kurulacağı öğrenildi. Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu sosyal medya hesabından da konuyla ilgili bir duyuru yaptı

Halk TV gazete kuruyor! Halk Gazete'nin Genel yayın Yönetmeni De Belli Oldu
Yayınlanma Tarihi : 03 Haziran 2022 14:26

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Halk TV internet haber sitesinden sonra şimdi de gazete kurmak için kolları sıvadı.

Hali Hazırda Halk Televizyonu ve Halktv.com.tr ile yoluna devam eden Halk TV şimdi de Halk Gazete adıyla bir gazete kuracak.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni ise deneyimli gazeteci Aykut Küçükkaya oluyor. Aykut Küçükkaya daha önce de Cumhuriyet gazetesinde üst düzey görevlerde bulunmuş ve son olarak Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılmıştı. Hakkında sayısız dava bulunan Aykut Küçükkaya gazetecilik alanında yaptığı oldukça sert haberlerle biliniyor.

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu sosyal medya hesabından Halk Gazete'nin kuruluşuyla ilgili şu bilgilendirmeyi yaptı.

Tüm susturma çabalarına inat, iktidarın medya tekelini kıracağız. “Yeni dönem”in medyasını inşa ediyoruz. Halk TV ailesi daha da büyüyor. Basılı gazetemizle demokrasi, özgürlük ve insan hakları mücadelesine daha güçlü omuz vereceğiz. ‘HALK’ın vicdanı olacağız… YAKINDA…

İSMAİL SAYMAZ'DA OLACAK

Öte yandan gelen bilgilere göre Hali hazırda Halktv.com.tr de yazılarıyla yer alan İsmail Saymaz'ın da Halk Gazete'de olması bekleniyor.

İsmail Saymaz daha önce Radikal, Hürriyet, Sözcü gibi gazetelerde görev almıştı. Bir süredir de Halktv.com.tr'de olan İsmail Saymaz'ın Halk Gazete'de de özel haber ve yazılarıyla yer alması bekleniyor.