Halk TV veda etti.. Kapatılma kararı sonrası son duyuru

Halk TV beklenmedik bir şekilde Ankara bürosunu kapatma kararı almıştı. Çok sayıda çalışan işsiz de kaldı. Ankara'da yapılan son yayını ise Fatih Ertürk sundu.

Halk TV veda etti.. Kapatılma kararı sonrası son duyuru
Yayınlanma Tarihi : 05 Kasım 2021 22:12

Halk TV beklenmedik bir şekilde Ankara Haber Merkezini kapatma kararı aldı. Buradaki çalışanlar ise kapatılma kararı sonrası işten çıkarıldı.

Çok sayıda kişi işsiz kalırken Halk TV'nin Ankara'dan son yayını da gerçekleştirildi. Son yayını Günün Raporu programıyla Fatih Ertürk yaptı.

Gerçek Gündem'in derlemesine göre Fatih Ertürk programla ilgili şu duyuruyu yaptı.

Sözlerine “Size Ankara stüdyolarından son kez sesleniyorum diye başlayan Fatih Ertürk '' Bizim için son program olacak. Ankara bürosu kapanıyor ve İstanbul’a taşınıyor. Bu program da İstanbul’a gidecek ve orada yapılacak” diyerek noktaladı..

HALK TV ÇAĞRI YAPMIŞTI“BİZE BİLDİRİN”

Çok sayıda basın emekçisi Halk TV'nin aldığı karar sonrası işsiz kalırken yönetimden bir çağrı yapılmıştı.

334037-814x458.jpg


Gelen bilgilere göre Halk TV’de toplamda Ankara bürosundaki 15 personele tebligat yapılmış ve çalışanlara “İstanbul’a gelmek isteyen olursa bize bir hafta içinde bildirin” diye duyuru yapılmıştı.

BİR ÇOK KİŞİ GİDEMEDİ

Halk TV'nin bu çağrısına rağmen çok sayıda çalışanın Ankara'dan gidemediği ve işsiz kaldıkları öğrenildi.

Kanalın haber merkezini kapatma kararı ise siyaset dünyasında da tepkiye yol açtı. Özellikle muhalefetten bazı siyasiler yaptığı değerlendirmede tek sesimiz olan bir kanalın Ankara haber merkezi olması çok üzücü. Konuk olacak olsak İstanbul'a mı gideceğiz diyerek isyan ettiler.