Halk TV'den tepki çeken karar! Deneyimli sunucunun işine son verildi

Halk TV tepki çekecek kararlara imza atmaya devam ediyor. Ankara bürosu kapatılınca çok sayıda çalışanda işsiz kaldı.

Halk TV'den tepki çeken karar! Deneyimli sunucunun işine son verildi
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2021 13:47

Emekçinin sesi olması gerekirken tıpkı diğer kanallar gibi davranan Halk TV beklenmedik bir karara imza attı. Ankara Haber Merkezini Halk TV kapattı. Bu merkezde çalışan basın emekçileri ise işsiz kaldı.

Ankara bürosunu kapatma kararı alan Halk TV deneyimli Sunucu Fatih Ertürk'ün de işine son verdi.

Gerek aldığı konuklar gerekse sunumuyla büyük beğeni Toplayan Fatih Ertürk bu gelişmeyi sosyal medya hesabından da paylaşarak Halk TV yönetimine meydan okudu.

Gerçek Gündem'in geçtiği habere göre konuyla ilgili sosyal medya hesabından sitem dolu bir paylaşım yapan Fatih Ertürk hukuki mücadelesini sürdüreceğini açıkladı.

Fatih Ertürk açıklamasında, "8 yıl önce Gezi Parkı direnişiyle başlayan Halk Tv yolculuğum Ankara bürosunun kapatılmasının ardından bugün sona erdi." ifadelerine yer verdi.

336489-588x674.png

Öte yandan konuyla ilgili açıklamasının devamında Halk TV tarafından Yasal haklarının verilmediğini de ima eden Ertürk, "Haklı mücadelemi sürdürmek için yeniden birlikte olacağız. Alamadığım yasal hakları alabilmek için sonuna kadar hukuki mücadelemi sürdüreceğim. Bilmenizi istedim." diyerek Halk TV'ye meydan okudu.

EKİM AYINDA KAPATTILAR

Ekim ayında Halk TV Ankara bürosunu kapatma kararı almış ve burada çalışanlara İstanbul'a gelmek isteyen varsa iş verebileceklerini açıklamışlardı. Ancak bir çok çalışan taşınma ve yerleşme gibi sorunları gerekçe göstererek bu durumun çok zor olduklarını belirtmiş ve işsiz kalmışlardı.

Geçtiğimiz ekim ayında Ankara Haber Merkezi’nde çalışanların işten çıkartılıp Ankara bürosunu kapatma kararı alan Halk TV’de deneyimli sunucu Fatih Ertürk’ün işine son verildi.