HDP'ye dair yorumuyla Twitter'ı sallayan Yılmaz Özdil'den bir açıklama daha

Yılmaz Özdil şaşırtıcı bir çıkış yapmış ve HDP hakkında ilginç açıklamalarda bulunmuştu. Ardından Twitter üzerinden topa tutulan Yılmaz Özdil kendini savundu.

HDP'ye dair yorumuyla Twitter'ı sallayan Yılmaz Özdil'den bir açıklama daha
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2021 21:58

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil bir anda Türkiye gündemine oturdu. 11 Kasım 2021 perşembe günü youtube üzerinden yayın yapan Bizim TV kanalında Lale Ozan Arslan'a konuşan Yılmaz Özdil bu programda HDP hakkında bazı değerlendirmelerde bulunmuştu.

HDP hakkındaki bazı sözleri eleştiri bazı sözleri ise övgü dolu olunca bir anda kıyamet koptu.

Ülkücüler ve Ulusalcılar Yılmaz Özdil'e sosyal medya üzerinden ateş püskürdüler. AKP'liler de sıraya girince Yılmaz Özdil günün adamı oldu bir anda..

Saatlerce Twitter'da ilk sıraya oturan Yılmaz Özdil tepkilerin ardından yeni bir açıklama daha yapmak zorunda kaldı.

Açıklamasında iktidarı suçlayan Yılmaz Özdil dikkat çeken ifadelere de yer verdi.

Açıklamasının üzerinden tam dört gün geçen Yılmaz Özdil bir anda ülke gündemine oturunca bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

335803-594x262.jpg

Twitter hesabından yeni bir mesaj yayınlayan Yılmaz Özdil mesajında "Perşembe günü Bizim Tv’ye konuştum, cuma, cumartesi, pazar, pazartesi, salı, karalama kampanyasını anca beş gün sonra hazır edip başlatabildiler, bir iftira metnini bile anca beş günde hazırlayabiliyorlar, bu hükümet hakikaten bitmiş yani :))" ifadelerine yer verdi...

Peki Yılmaz Özdil neden hedef olmuştu? Gerçek Gündem'in yayınladığı habere göre Yılmaz Özdil Bizim TV adlı youtube yayınında "Demokrasi tarihimiz açısından baktığımızda seçmenine yalan söylemeyen tek parti HDP'dir. Aslında teknik olarak hem Türk hem Atatürkçülük kavramına karşı bir partidir. Ama aslında Atatürk vizyonunun getirdiği kadın erkek eşitliğini uygulayan tek partidir" açıklamasında bulunmuş ve büyük tepki almıştı.

Yılmaz Özdil'e çok sayıda Atatürkçü ve Ülkücü tepki gösterirken AKP'lilerin de yoğun tepki gösterdiği görüldü. Yılmaz Özdil'e HDP'lilerden de tepki yağınca bir anda Yılmaz Özdil istenmeyen adam ilan edildi..