Herkes Sürtük Çıkışını Konuşurken Dün Aslında Ne Oldu?

Gündem bir anda değişti! Dün ise zamlar yağmur gibi yağdı!

Herkes Sürtük Çıkışını Konuşurken Dün Aslında Ne Oldu?
Yayınlanma Tarihi : 02 Haziran 2022 17:10

Erdoğan bir siyaset ustasıdır muhalefeti de her türlü bastırmaktadır dediğimde kızıyorlar. Erdoğan'ı bugüne kadar üç şey iktidarda tuttu.

Bir muhalefetin beceriksizliği ve gündem belirleyememesi.

İki gerçekten Erdoğan'ın gündem belirlemedeki ustalığı.

Üç kitlesinin gerçekten ona gönülden bağlı olması...

Bakın AKP genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM Grup toplantısında Gezi olaylarına katılanlara ve destek verenlere çok ağır sözlerle yüklendi! Üzerinden yıllar geçmiş ve biz hala o olayları konuşuyoruz?

Hala aynı iddialar.. Müthiş bir kayıkçı kavgası izliyoruz iktidar ve muhalefet arasında.. Al gülüm ver gülüm hepsi halinden mutlu.

İkisi de kendi kitlesini bu şekilde toparladığını sanıyor! Olan kime oluyor? Orta sınıfa gençlere işsizlere emeklilere oluyor! Bakın herkes Sürtük ifadelerini kullanırken nelere zam geldi. Tek tek anlatayım.

Dolar kurundaki yükseliş devam ederken; sıfır otomobillere yüzde 4 ile yüzde 10 arasında değişen oranlarda zam yapıldı.

Türk Telekom internet fiyatlarına zam yaptı. Zammın yüzde 13 ile yüzde 23 arasında olacağı öğrenildi. 2021 yılının sonundan bugüne internet fiyatları böylece yüzde 43 oranında zamlanmış oldu.

Bitmedi dün herkes Sürtük tartışmasına odaklanmışken Elektrik ve Doğalgaz fiyatlarına da zam geldi. Gelen zamla birlikte Konutta elektrik %15, doğalgaz %30 zamlandı..

Benzin fiyatlarına gelen zamla birlikte de artık benzinin 26 lirayı bulması bekleniyor...

Peki medya ve muhalefet neyi konuşuyor? Erdoğan'ın Sürtük diye çıkışmasını... Zamlar bu kadar ses getirdi mi? Getirmedi.. Muhalefet ve medyası ne yapıyor? İktidarla kavgaya tutuşmuş durumda...

Ne demiştik kayıkçı kavgası tam gaz sürüyor. Zamlar ise yağmur gibi yağmaya devam ediyor. Şuan gördüğünüz şey bir gündem değiştirme ustalığıdır. Başka da bir şey değil.

SADIK ŞİMŞEK