Hürriyet Yazarı Selvi: İstanbullular İmamoğlu’nun yediği balığı unutmaz"

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'den tartışma yaratacak satırlar "İstanbullular bu kışı geçirir ama İmamoğlu’nun yediği balığı unutmaz"

Hürriyet Yazarı Selvi:  İstanbullular İmamoğlu’nun yediği balığı unutmaz"
Yayınlanma Tarihi : 28 Ocak 2022 23:02

Ekrem İmamoğlu'nun Balıkçıdaki görüntüleri tartışma yaratmaya devam ediyor. İmamoğlu özellikle Mobese görüntülerinden rahatsız oldu ve suç duyurusunda bulundu.

Büyük tartışmalara neden olan yemek özellikle yandaş medyanın gündeminden düşmüyor. Bugün Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin de gündeminde balıkçıdaki yemek vardı. Diline balık yemeğini dolayan Abdulkadir Selvi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na eleştiri üstüne eleştiri yöneltti.

T24- Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, kar yağışının etkisini göstermeye başladığı sırada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Birleşik Krallık Büyükelçisi ile yediği akşam yemeğini bir kez daha köşesine taşıdı. İBB Sözcüsü Murat Ongun'u da eleştiren Selvi, yemeğin fotoğrafları ve kamera görüntüleri üzerinde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını savundu.

Selvi, "İşleri güçleri algı operasyonu. Murat Ongun, tatil cenneti Cenevre’den attığı tweet’le sanki AKOM’da çalışıyor gibi bir hava verip eleştirenleri trollükle suçlamadı mı? Ama hiçbir algı operasyonu gerçekler kadar güçlü değildir. Ama bundan vazgeçmiyorlar. Şimdi de yemeğin fotoğrafı ve kamera görüntülerinin üzerine bir algı oluşturmaya çalışıyorlar" ifadesini kullandı.

Yasal yollara başvurmanın İmamoğlu'nun hakkı olduğunu dile getiren Selvi, "Ama burada bir odak sapmasına izin vermemek gerekiyor. Sorunun adını doğru koymalı. Önemli olan, İstanbul felaketi yaşarken Ekrem İmamoğlu’nun balıkçıda İngiliz Büyükelçisi ile saatler süren yemek yemesidir. Bu yemek hakkında ne öncesinde ne de olay ortaya çıktıktan sonra, başta CHP Genel Merkezi olmak üzere kamuoyunu bilgilendirmemesidir. 'Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz.' İstanbullular bu kışı geçirir ama İmamoğlu’nun yediği balığı unutmaz" düşüncesini dile getirdi.

Kaynak: Hürriyet Yazının tamamı için tıklayın.