Hürriyet'in kovduğu Ertuğrul Özkök'ün alacağı tazminat belli oldu

Hürriyet gazetesi tarafından kovulan Ertuğrul Özkök'ün 6 milyon Türk lirası tazminat alacağı öne sürüldü. Yeniçağ gazetesi ayrıntıları duyurdu. Ertuğrul Özkök'ün Fatih Portakal'ın da izinden gideceği söylentileri ortalıkta dolaşıyor.

Hürriyet'in kovduğu Ertuğrul Özkök'ün alacağı tazminat belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 14 Kasım 2021 21:13

Hürriyet gazetesinde uzun yıllar yazılarıyla yer alan hatta Aydın Doğan döneminde de gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olan Ertuğrul Özkök beklenmedik bir şekilde yıllardır görev yaptığı Hürriyet gazetesinden kovuldu.

Ancak Ertuğrul Özkök'ün alacağı tazminatı duyanlar böyle kovulmaya can kurban yorumunda bulundular.

Şimdilerde AKP'nin en güçlü destekçilerinden biri olan Hürriyet gazetesinden çok sayıda ünlü isimde ayrılmıştı.

Ancak Ertuğrul Özkök'ün ayrılığı Hürriyet'te hiç bir şeyin artık eskisi gibi olamayacağının bir göstergesi oldu.

Yeniçağ gazetesi Ertuğrul Özkök'ün kovulmasıyla ilgili özel bir haber yayınladı. Yayınlanan bu haberde Ertuğrul Özkök'ün alacağı tazminat hakkında da bilgiler verildi.

Yeniçağ muhabiri Ümit Karadağ'ın iddiasına göre Ertuğrul Özkök, Demirören Holding’den 6 milyon lira tazminat alacak. Öte yandan Demirören Holding’in Ertuğrul Özkök’e bu ücreti 5 taksit şeklinde ödeyeceği belirtiliyor..

Ertuğrul Özkök'ün başka bir gazetede yer alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor. Youtube üzerinden tıpkı Fatih Portakal ve Can Ataklı gibi yayınlar yapacağını öne sürenler de var.