İlber Ortaylı'dan Mansur Yavaş'ı eleştirenler AKP'lilere : 25 sene siz ne yaptınız?

Tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ankara'da yaşanan sel nedeniyle AKP'liler tarafından eleştirilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a "25 sene altyapı olarak ne yaptınız Ankara'ya" diyerek destek çıktı

İlber Ortaylı'dan Mansur Yavaş'ı eleştirenler AKP'lilere : 25 sene siz ne yaptınız?
Yayınlanma Tarihi : 10 Temmuz 2022 15:36

Ankara'daki alt yapı sorunundan göreve 3 yıl önce gelen Mansur Yavaş'ı suçlayan AKP'lilere İlber Ortaylı sert sözlerle yüklendi.

Tarihçi-yazar Prof. Dr. İilber Ortaylı Youtube'da yayınlanan Kafa TV'nin konuğu oldu ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

MANSUR YAVAŞ'A DESTEK VERDİ

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İlber Ortaylı, son dönemde sağanak yağış nedeniyle selin yaşadığı Ankara'da eski yönetimi eleştirerek Mansur Yavaş'ı beğendiğini açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamasında İlber Ortaylı, "Çok kısa zamanda çok iyi işler yapıyor. Siz bu utanmazca tenkitleri, yok sel sularında bir şey yapmamış da... Sizinkinin ne yaptığını görüyorum. 25 sene idare ettiniz ne yaptınız? Şehrin sel sularından Ankara sel mıntıkası oldu. Aşırı yağmur olan yıllarda çok kötü su baskınlarının olduğu ama her sene bahar yağmurlarında bir yerlerin su altında kaldığı belli. Altyapı olarak ne yapmışsınız 25 sene? Yolların sütüne garip garip taklar yapmak falan..." ifadelerine yer verdi.

Açıklamasının devamından nüfusu artan bir yerde son seçilen yerel yöneticiye yüklenmenin akıllıca olmadığını belirten İlber Ortaylı, "Ben Mansur Bey'i belediye reisi olarak savunuyorum. Eski kasabaları gezdim. Beypazarı, Nallıhan hepsi çöküntü içindeydi. Beypazarı'nı canlandırdı" şeklinde konuştu.