İsmail Küçükkaya seçimi kim kazanabilir açıkladı

Halk TV yazarı İsmail Küçükkaya 'Dengeler değişti' başlıklı yazısında seçimi kimin kazanabileceğini açıkladı

İsmail Küçükkaya seçimi kim kazanabilir açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 26 Eylül 2022 21:51

HALK TV yazarlarından İsmail Küçükkaya adayın masadan çıkması durumunda seçimin kazanılabileceğini iddia etti. Küçükkaya'nın yazısını okuyanlar aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu işaret ediyor yorumları yaptılar

İsmail Küçükkaya'nın yazısının ilgili bölümü şöyle oldu

Millet İttifakı liderleri ‘siyaset oyunu’nu kuralına göre oynuyorlar. Ve 6’lı masa görüşmeleri halen sürüyor. Bu başlı başına önemli, kıymetli. Adayı da bilerek açıklamıyorlar. Tuzağa düşmüyorlar. Dünyanın her yerinde popülist liderler rakip bloğu dağıtmak ister. Kendilerine karşı birleşilmesini önlemeye çalışırlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bunun için çok çalıştı. En çok da İYİ Parti üzerinde stratejiler denedi, HDP kartını kullanmak istediler. Şu ana dek başarılı olamadılar.

Millet İttifakı oyunları bozdu, tuzaklardan kurtuldu ve şu da önemli: Yaklaşık iki yıldır gündem belirleme gücü muhalefetin elinde. Halkın meselesi ekonomi olunca… Muhalefet de ekonomi ağırlıklı konuşunca gündem değiştirme oyunları tutmaz hale geldi. İktidar medyası da etkisiz kaldı.

Ve muhalefet, işbirliğini seçim sürecine kadar getirebildi. Şimdi son düzlükteler. Ortak bir adayla sandığa gidebilirlerse ve işbirliğini sürdürürlerse seçimin favorisi durumdalar. Yani aday ‘Masadan çıkarsa’ kazanabilirler.

Kaynak: Halktv.com.tr