Kanal D'de beklenmedik değişiklik. Resmen bıraktı gitti

Kanal D Genel Müdürü istifa kararı aldı. Murat Saygı'nın istifası şaşkınlık yarattı.

Kanal D'de beklenmedik değişiklik. Resmen bıraktı gitti
Yayınlanma Tarihi : 03 Aralık 2021 02:16

Kanal D yönetiminde beklenmedik gelişmeler yaşanıyor. Demirören Medya grubundaki değişiklik bir anda medyanın da gündemine oturdu.

- CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı'nın, Demirören Medya TV Grup Başkanlığı görevine atanması, üst düzey bir istifayı da beraberinde getirdi.

Konuyla ilgili olarak Medyaradar'da yer alan habere göre Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, yapılan bu atama kararına tepki göstererek istifa dilekçesini yönetime sundu.

İSTİFA KABUL EDİLDİ

Söz konusu istifayı Demirören Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören’in de istifayı kabul ettiği belirtiliyor...

Murat Saygı, Nisan 2018’den bu yana Kanal D'de müdürlük görevini yürütmekteydi..

MURAT SAYGI KİMDİR?

Murat Saygı'ya ait bir internet sitesi açık kaynak taramalarında çıkmıyor. Ancak Eksisözlük üzerinde bazı bilgiler verilmiş. Buna göre Aslen Bursalı olan Murat Saygı'nın asıl mesleği ise bankacılık. Show TV'nin satılması üzerine yurt dışına dil eğitimi için gittiği ve ardından Show TV'nin başına geçtiği belirtiliyor..

Bir süredir Kanal D'de müdürlük görevinde olan Murat Saygı hakkında açık kaynak taramalarında pek detaylı bilgiler de çıkmıyor..