Kömünist Başkan , Fatih Mehmet Maçoğlu ev sahiplerine isyan etti! Kiraları Düşürün!

Öğrencilerin barınma sorunu Tunceli'de de devam ediyor..

Kömünist Başkan , Fatih Mehmet Maçoğlu ev sahiplerine isyan etti! Kiraları Düşürün!
Yayınlanma Tarihi : 23 Eylül 2021 21:44

Yurdun çeşitli şehirlerinde özellikle İstanbul,Ankara ve İzmir'de üniversite öğrencisi gençlerin barınma sorunu devam ediyor. İktidar ve medyası böyle bir sorun yokmuş gibi davransa da öğrenciler asla ve asla tarikat - cemaat yurtlarında kalmak istemediklerini dile getiriyorlar.

Yurt yetersizliğinden dolayı çok sayıda öğrenci ise kiralık ev arayışı içerisine giriyor. Bu kez de ya ev sahipleri öğrenciye ev vermiyor ya da yüksek kira istiyor. Bu durum Kömünist Başkan olarak bilinen Tunceli belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun da gündemindeydi. Fatih Mehmet Maçoğlu ev sahiplerine seslendi..

Gelen son bilgilere göre Tunceli'de Munzur Üniversitesi'ne kayıt yaptıran öğrenciler kira fiyatları ve sınırlı KYK yurtları nedeniyle barınma sorunu yaşıyorlar. Yaşanan bu durum karşısında çok sayıda öğrenci fiyatlara tepki gösterip eğitim süreçlerinin bu yüzden bitecek olması ihtimaline tepki gösterirken, Tunceli Belediye Başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu "Lütfen öğrencilerimiz için kiraları düşürün, öğrencilerimize destek sunun ve dayanışma içerisine girin" diyerek ev sahiplerine çağrıda bulundu..

Ne diyelim Başkanın bu çağrısına umarız Türkiye genelinde herkes uyar.. Bu yüzden herkes duysun diye paylaşıyoruz